Ogłoszenia parafialne 9. I 2022

na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 9 stycznia 2022r.

1) Dzisiejsza niedziela - Chrztu Pańskiego – kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia, a jednocześnie rozpoczyna okres zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego może pozostać dekoracja świąteczna w kościele; przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie Mszy Św. oraz innych nabożeństw.

2) Jutro (II poniedziałek miesiąca) podczas Mszy Św. o godz. 1900 - w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

3) Wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary pragną poznawać nauczanie Kościoła, zapraszamy na spotkane, które odbędzie się we wtorek11. I - o godz. 2000 w Domu Par. Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowe chętne osoby.

Na tym spotkaniu pochylimy się nad homilią Jana Pawła II w Łomży 4 czerwca 1991r.

4) Pragniemy przypomnieć i zaprosić mamy z małymi dziećmi na spotkania biblijne, które odbywają się w Auli w Domu Parafialnym w środy o godz. 1000.

5) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 12. I godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Rodziców Dzieci I-Komunijnych.

Po środowej Nowennie i Mszy Św. odbędzie się dla tychże Rodziców spotkanie w kościele.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu - z okazją do Spowiedzi Św. - w czwartek od 1830 - 2000 .

7) Ponieważ czwartek – to jest 13-ty dzień miesiąca, w miejsce Koronki – na rozpoczęcie Adoracji – czyli o godz. 1830 – odmówimy Różaniec wobec Maryi w znaku Figury Fatimskiej. O przewodniczenie prosimy Siostry Misjonarki.

8) Jak to mamy w zwyczaju - jeśli nie ma zbieżności duszpasterskiej z innym Nabożeństwem - w drugi piątek miesiąca o godz. 1830 odprawiamy Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem na to Nabożeństwo w najbliższy piątek – 14 stycznia na godz. 1830.

9) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godz. 1900 w Domu Parafialnym

10) Trwa nasze kolędowanie w formie modlitewnego spotkania w kościele. Zapraszamy jeszcze liczniej do wspólnej modlitwy. Może przekażmy to zaproszenie sąsiadom czy bliskim.

W najbliższym tygodniu - na Mszę Św. o godz. 1700 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek - 10. 01.

• Powstańców Wlkp.

Wtorek - 11. 01.

• Cedrowa oraz os. Jagodowe, ul. Jagodowa oraz ul. Bajkowa

Środa - 12. 01.

• Sasankowa, ul. Rewersów oraz ul. Kwiatowa

Czwartek - 13. 01.

• Os. Platanowe.

Piątek - 14. 01.

• Szkolna oraz ul. Rzemieślnicza.

Sobota - 15. 01.

• Zawilcowa

Każda rodzina otrzyma w kościele naczynie z wodą święconą oraz gotowy scenariusz modlitwy, aby po powrocie do domu poprzez modlitwę i pokropienie mieszkania wodą święconą, przekazać mszalne i kolędowe Błogosławieństwo dla swojej rodziny.

11) Dla utrwalenia jeszcze raz przypominamy o powrocie do modlitwy na Różańcu w każdą sobotę o godz. 1730 (jeśli nie ma wymienianek) oraz o Godzinkach w niedzielę o 740 .

12) Osoby, które należą do Róż Rodziców modlących się na Różańcu za swoje dzieci – jeśli tego jeszcze nie uczyniły - prosimy, aby w zakrystii odebrały tabelę z tajemnicami różańcowymi na rok 2022.

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

14) Intencje Mszalne oraz wszystkie informacje znajdują się w gablocie, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 9 stycznia 2022r.