Ogłoszenia parafialne 16. I 2022

na 2 Niedzielę Zwykłą - 16 stycznia 2022r.

1) W poniedziałek – 17 stycznia o godz. 1900kolejne spotkanie dla uczestników katechezy uzupełniającej.

2) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

W dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa:

„Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).

Zapraszamy do udziału w Centralnym Nabożeństwie Ekumenicznym, które odbędzie się 18 stycznia (wtorek) o godz. 18, w kościele Ewangelicko-Augsburskim Łaski Bożej przy ul. Obozowej 5. Kazanie wygłosi: ks. Biskup Jan Glapiak.

Nabożeństwo będzie transmitować Radio Emaus.

3) W środę - 19 stycznia - zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i na Mszę Św. na godz. 1800wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - członków Koła Przyjaciół Radia Maryja. Nie będzie jeszcze spotkania formacyjnego dla tej Wspólnoty.

4) W środę - 19 stycznia - przypada także kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby do Wspólnoty. Kontakt jest podany w gablocie w przedsionku Kościoła.

Z zatroskania Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz Wspólnoty Nieustającego Różańca - Msza Św. o godz. 1800 zostanie odprawiona w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja, naszej Parafii oraz we wszystkich intencjach naszej Umiłowanej Ojczyzny.

5) Przypominamy spotkaniach biblijnych kobiet, szczególnie dedykowanych mamom, które odbywają się w Auli w Domu Parafialnym w środy o godz. 1000.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830 - 2000.

7) W najbliższą sobotę 22. stycznia o godzinie 10:00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie w ramach Synodu o synodalności, który stawia przed nami zasadnicze pytanie: Jak idziemy razem i jak chcemy iść razem w przyszłości? Do uczestnictwa zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian, którym leży na sercu dobro i przyszłość Kościoła. Uczestnicy spotkania proszeni są o zapoznanie się z materiałami nt. Synodu umieszczonymi na stronie parafialnej. Pytania dotyczące synodu w naszej parafii można kierować do Pana Piotra Bręczewskiego mailem na adres synod@parafiasuchylas.pl lub telefonicznie na numer 601785230. Podczas spotkania będą omówione cele i zadania synodu na etapie parafialnym oraz zostanie podjęta refleksja nad pytaniami, które w ramach synodu należy rozważyć.

8) Trwa nasze kolędowanie w formie modlitewnego spotkania w kościele. Zapraszamy jeszcze liczniej do wspólnej modlitwy.

W najbliższym tygodniu - na Mszę Św. o godz. 1700 zapraszamy mieszkańców następujących ulic:

Poniedziałek - 17. 01.

• Sucholeska, ul. Truskawkowa, ul. Aroniowa, ul. Malinowa, ul. Jeżynowa, ul. Świerkowa, ul. Diamentowa, ul. Szyszkowa oraz ul. Kryształowa

Wtorek - 18. 01.

• Parkowa oraz ul. Sportowa

Środa 19. 01.

• Os. Szafirowe

Gdyby przypadkiem któraś z ulic objętych tegoroczną kolędą została pominięta, prosimy o dołączenie do jednej z powyższych. Na tym zakończymy tegoroczne spotkania kolędowe.

9) Pragniemy w tym kontekście uwrażliwić, że od czwartku już nie będzie (na czas miesiąca stycznia) tej Mszy Św. o godz. 1700, aż wróci zwyczajny układ Mszy Świętych w dni powszednie.

10) W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Dzień Judaizmu, w piątek – Dzień Babci i w sobotę – Dzień Dziadka.

11) Ufając w dobroć serca Drogich Parafian pragniemy przekazać, że trzyletnia Michalinka Greckel z Biedruska potrzebuje 1 miliona złotych na możliwość wykonania operacji w Szpitalu Kardiochirurgicznym w Genewie. Dziewczynka cierpi na wadę serca HLHS. Natychmiastowa operacja serca to jedyna szansa na życie.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć jej mamę i będziemy mieli możliwość wyrażenia wsparcia w sytuacji nie do udźwignięcia przez samą rodzinę. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.

12) Intencje Mszalne i wszystkie informacje znajdziemy także w gablotach, na stronie internetowej i w biuletynie.

13) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzieci prosimy o odbieranie obrazków potwierdzających świętowanie Dnia Pańskiego.

Można zaopatrzyć się jeszcze w kalendarz z nadrukiem parafialnym.

Suchy Las, 16 stycznia 2022r.