Ogłoszenia parafialne 4. XII 2022

na 2 Niedzielę Adwentu – 4 grudnia 2022r.

1) Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci dokona wymiany Tajemnic dzisiaj - 4. grudnia - po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Przeżywając Adwent - zapraszamy na MSZĘ ŚW. RORATNIĄ rano na godz. 615.

Wszystkich, którzy pójdą bezpośrednio po Roratach do szkoły - zapraszamy w dni nauki szkolnej do domu parafialnego na herbatę i kanapkę.

Msza Św. Roratnia o godz. 615 jest odprawiana w Adwencie każdego dnia - z wyjątkiem niedziel i uroczystości. (to oznacza, że nie będzie Rorat w czwartek – 8 grudnia – w Uroczystość Niepok. Poczęcia NMP)

DLA DZIECI są też Roraty wieczorem - W DNI NAUKI SZKOLNEJ - czyli od poniedziałku do piątku - o godz. 1700.

3) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 7. XII godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki i Ojców Żywego Różańca. Po Nowennie Członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic.

4) W CZWARTEK - 8 grudnia - Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny. Układ MSZY ŚW. będzie następujący: o godz. 800 , 1700 i 1830 .(Dla podkreślenia: nie będzie Mszy Św. o 615, natomiast w tzw. Święta zniesione ostatnia Msza Św. jest o godz. 1830).

*Przed Mszą Św. o godz. 800 (ok. g. 740) w czwartek będą śpiewane Godzinki o NMP.

*Składka w kościele w dniu 8 grudnia jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.

*W tym dniu (CZWARTEK - 8. XII) Dzieci klas III - Komunijne - podczas Mszy Św. o godz. 1700 będą miały poświęcone Medaliki.

5) Wszystkich, którzy biorą udział w 33-dniowych Rekolekcjach zapraszamy w czwartek - 08 grudnia - na Mszę świętą o godzinie 18.3o, po której odbędzie się uroczysty Akt ofiarowania się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Prosimy o zabranie świec.

6) W czwartek po Mszy Św. o godz. 18.3o nie będzie Adoracji – natomiast zostanie wykonany AKATYST o NMP. przygotowany przez SCHOLĘ DOROSŁYCH.

Gorąco zachęcamy do modlitewnej obecności.

7) Aby w Adwencie skoncentrować się na uczestnictwie w RORATACH – NIE BĘDZIE w piątek (9. XII) Drogi Krzyżowej.

8) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży - w piątek o godzinie 19.00.

9) Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg Zapłać”.

10) Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne kobiet. Odbędzie się ono w czwartek 15 grudnia o g.20:00 w auli parafialnej. Tematem będzie kreatywna modlitwa z Biblią i robienie notatek duchowych na marginesach Pisma Świętego.

11) Komunikat CARITAS Archidiecezji Poznańskiej:

„Caritas Archidiecezji Poznańskiej już po raz dwunasty organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących i samotnych. W tym roku wracamy do organizowania Wigilii Caritas w formie stacjonarnej przy wspólnym stole. Przygotowane zostanie 1200 miejsc dla osób bezdomnych i

ubogich żyjących w naszym mieście, a także dodatkowe 300 miejsc dla uchodźców z Ukrainy korzystających z pomocy w naszych jadłodajniach.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby włączyć się w zorganizowanie Wigilii dla osób ubogich poprzez upieczenie dowolnego ciasta (bez kremu)”.

Osoby, które są gotowe podjąć tę prośbę Caritasu – zapraszamy bezpośrednio po Mszy Św. do zakrystii, by ustalić dalsze szczegóły: ilość zadeklarowanego ciasta oraz czas i miejsce dostarczenia. Tej informacji oczekuje od nas Caritas.

12) W opłatki wigilijne można się zaopatrywać u Pana Kościelnego: w niedziele Adwentu po każdej Mszy Św. w przedsionku kaplicy, natomiast w dni powszednie w zakrystii.

13) W świece CARITAS możemy się zaopatrzyć przy wychodzeniu z kościoła.

Proponowana ofiara za małą świecę - 10,- zł, za dużą - 20,- zł.

14) Dzisiaj - w sobotę oraz w niedzielę, to jest 3 i 4 grudnia po Mszach Świętych, Wszystkie Wspólnoty Naszej Parafii rozprowadzają przed kościołem PIERNIKI ŚWIĄTECZNE. Uzyskane środki przeznaczymy na zakup generatora prądu dla mieszkańców Ukrainy, do których kierowaliśmy dotychczasowe transporty z pomocą z naszej parafii. Za włączenie się w tę akcję i za ofiary – serdeczne „Bóg Zapłać”.

15) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję TYTKA Charytatywna dla wsparcia osób potrzebujących.

16) Również gorące podziękowanie za ofiary składane dzisiaj na tacę jako wsparcie dzieł inwestycyjnych w Parafii.

17) Młodzież ze SP nr 2 bardzo dziękuje wszystkim, którzy w minioną sobotę i niedzielę nabyli kalendarze adwentowe. Dochód przekazany zostanie na rzecz potrzebujących.

Za wszystko – serdeczne „Bóg zapłać”.

18) Pragniemy przypomnieć, że planujemy po świętach powrócić do wizyt duszpasterskich tzw. Kolędy. W tym roku odwiedzimy mieszkańców osiedla Suchy Las Wschód (tzn. ulica Obornicka oraz ta strona Suchego Lasu po której jest kościół), którzy wcześniej zgłoszą chęć przyjęcia księdza. Zgłoszeń można dokonywać przez formularz internetowy do którego link znajduje się na stronie internetowej i na parafialnym facebooku oraz w sposób tradycyjny w Biurze Parafialnym czy w zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia. Na podstawie zgłoszeń zostanie ułożony w późniejszym terminie plan kolędy.

19) Int. Mszalne oraz Ogłoszenia są też w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

Dzieci prosimy aby odbierały obrazki, jako znak potwierdzający świętowanie niedzieli.

Jest również do nabycia kalendarz z nadrukiem parafialnym. Proponowana ofiara za ten kalendarz to 12,- zł.

21) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Cecylię Bucholz z ul. Promienistej.

Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza Św. w naszym kościele o godz. 1200 (wcześniej – o 1130 Różaniec) a następnie o godz. 1300 obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu przy ul. Borówkowej. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: ....

Suchy Las, dn.4 grudnia 2022r.