Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 14 V 2017r.

na  5 Niedzielę  Wielkanocną  - 14  maja  2017r.

1) W dniu dzisiejszym - 14 maja - dzieci z klas III naszej Parafii  przystąpią do I Komunii Świętej.

W dniu I Komunii Św. dzieci gromadzą się przed kościołem:

- Grupa I o godz. 1000,

- Grupa II o godz. 1215.

*Miejsca w ławkach na Mszy Św. Komunijnej są zarezerwowane dla najbliższych.

*DZISIAJ - niedziela, 14 maja - Nab. Majowe  WSPÓLNE  dla Dzieci I - Komunijnych  i wszystkich Parafian - będzie  WYJĄTKOWO o godz. 1700.

*Od poniedziałku  Nabożeństwa Majowe będą odprawiane jak zwykle o godz. 1730.

Dzieciom Komunijnym życzymy, aby w swoich rodzinach znalazły środowiska umacniania wiary i przykład sakramentalnej przyjaźni z Chrystusem.

Dzieci I-Komunijne bardzo prosimy, aby przez cały BIAŁY  TYDZIEŃ  uczestniczyły w Nab. Majowym  - o 1730 - oraz we Mszy Św. o godz. 1800 .

Wyjątkiem będzie sobota - 20 maja:  dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1700, a następnie na Nab. Majowe o 1730. Będzie to zakończeniem Białego Tygodnia.

WSZYSTKIE dzieci I-Komunijne - oprócz Białego Tygodnia - jeszcze raz poprosimy w strojach liturgicznych na *Boże Ciało, *Oktawę i *Odpust Parafialny - Najświętszego Serca Jezusowego.

Rodziny, które pragną oddać się Najśw. Sercu Jezusowemu, będą mogły dokonać tego aktu w piątek w Białym Tygodniu.

Wspólna fotografia (dzieci przychodzą ze świecami!):

-  w poniedziałek dla Grupy I.

- we wtorek dla Grupy II.

2) Ucząc się wyrażania wdzięczności za otrzymane dary – zapraszamy dzieci I-Komunijne na Pielgrzymkę Dziękczynienia śladami <poznańskiego cudu Eucharystycznego>. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę – 10 czerwca. Wyjazd z parkingu przed kościołem o  830.

3) W poniedziałek na godz. 20:00 – dotychczasowych uczestników i nowe chętne osoby zapraszamy na KRĄG BIBLIJNY.

4) W środę - 17 maja -  Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy oraz Mszę Św.  o godz. 1800, która zostanie odprawiona w intencjach Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii.

Zebranie formacyjne dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz wszystkich chętnych odbędzie się w Domu Parafialnym  po Mszy Św. .

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

6)  W piątek 19 maja przypada kolejny dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby.

O godz. 1700 tego dnia w ramach Nieustającego Różańca zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się WYJĄTKOWO  WCZEŚNIEJ – tzn. w piątek - 19 maja - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w czerwcu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

8) Dzieci, które w ubiegłym roku były u I Komunii Św. zapraszamy w pierwszą rocznicę w przyszłą niedzielę - 21 maja - na Mszę Św. o godz. 1130  . Bardzo prosimy, aby dzieci rocznicowe  przyniosły ze sobą świece.

Prosimy te dzieci o zajęcie wówczas pierwszych ławek w kościele.

Dla tych dzieci z kl. IV oraz rodziców  okazja do Spowiedzi  - aby wszyscy mogli przystąpić do Komunii Św. -*w czwartek od 1500 do 1700 oraz *podczas Adoracji (g. 1830 – 2000).

9) Na stronie internetowej i w gablocie są już wszystkie majowe terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania., również dla klas trzecich

10)  Jak co roku Parafia nasza włącza się w akcję „Pieluszka dla Maluszka”. W niedziele 21 i  28 maja oraz w dni powszednie można przynosić do zakrystii pieluchy oraz pieluchomajtki dla rodzin ubogich. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

11)  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

13) Z naszej wspólnoty Parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Roch Żukowski z ul. Chmielnej, którego Bóg powołał do siebie zanim mógł zobaczyć ten świat. Wierzymy, że to dziecko jest już we wspólnocie zbawionych – i modli się za nas przed obliczem Boga w niebie.

Jego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym (sobota).

Pomódlmy się o potrzebne w tym doświadczeniu Łaski dla jego rodziców: <Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu – jak była na początku … .

Suchy Las, dn. 14  maja 2017r.