Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 7 V 2017r.

na  4 Niedzielę  Wielkanocną  - 7  maja  2017r.

1) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca, dokonają wymiany Tajemnic dzisiaj  (niedziela 7 maja) po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

3) Ks. Wojciech zaprasza rodziców wszystkich ministrantów na spotkanie w najbliższy czwartek na godz. 20:00 (po adoracji) do domu parafialnego.

4) Zgodnie z przyjęta praktyką -  w każdy drugi piątek miesiąca  o godz. 1830  odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek -  12  maja - na godz. 1830.

5) W sobotę – 13 maja – przypada 100 rocznica pierwszych objawień w Fatimie.

Na tradycyjny RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na godz. 1730.

Niech to będzie modlitwa o otwarcie się  na przesłanie, jakie Maryja przekazała światu w Fatimie.

O przewodniczenie tej modlitwie prosimy Grupę Obrony Życia.

Po Różańcu odmówimy Litanię Loretańską.

Wyjątkowo nie będą w tę sobotę czytane wymienianki roczne: za tych zmarłych – zgodnie z zasadą - będzie odprawiona Msza Św. o godz. 1800.

W tym dniu (13. V) w Poznaniu będzie odmawiany Różaniec  o godz. 16.00 na Placu Adama Mickiewicza – zorganizowany przez Krucjatę Młodych.

W tym tekście zapraszamy do licznego udziału w Nabożeństwach Majowych – codziennie o 1730 – które są w tym roku swoistymi rekolekcjami z Matką Bożą Fatimską.

6) W przyszłą niedzielę - 14 maja -  dzieci z kl. III naszej Parafii  przystąpią do I Komunii Świętej.

W dniu I Komunii Św. dzieci gromadzą się przed kościołem – bez świec:

- Grupa I o godz. 1000,

- Grupa II o godz. 1215.

W niedzielę - 14 maja  Nab. Majowe  WSPÓLNE  dla Dzieci I - Komunijnych  i wszystkich Parafian - będzie  WYJĄTKOWO o godz. 1700.

*Już dzisiaj prosimy, aby podczas Mszy Świętych I-Komunijnych zdjęcia oraz filmowanie dokonywało się tylko przez osoby do tego upoważnione.

*Miejsca w  ławkach  podczas  tych  Mszy  Św.  będą  zarezerwowane  dla rodzin Dzieci I-Komunijnych.

*Osoby NIE ZWIĄZANE z uroczystością I-Komunijną prosimy o wybranie w tym dniu uczestnictwa we Mszy Św. o godz. 800  lub o 1800.

Aby zminimalizować natłok podczas wymiany samochodów na parkingu,  rodziny Dzieci I-Komunijnych z Grupy II  prosimy, aby zbyt wcześnie  nie kierować się na parking przy kościele oraz by także korzystać z okolicznych parkingów.

Informacje organizacyjne dotyczące przygotowania do I Komunii Św.:

a) Dzisiaj (niedziela 7. V) bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1130 Dzieci I – Komunijne prosimy  o pozostanie na próbie śpiewu.

b) Na kolejne spotkania przygotowujące do pełnego udziału we Mszy Św. zapraszamy dzieci I – Komunijne:

*We wtorek:

- o godz. 1840  Grupa I

- o godz. 1940 Grupa II.

*W środę odwrotnie:

- o godz. 1840 Grupa II

- o godz. 1940  Grupa I

c) Dla Rodziców okazja do Spowiedzi Św. w czwartek  *od 1530 do 1700 *oraz podczas Adoracji wieczorem.

d) Spowiedź Św. dla dzieci klas III - sobota - 13 maja:

- Grupa I (Stara Szkoła)  : …………………………………………….godz. 930.

- Grupa II (Nowa Szkoła oraz dzieci spoza szkoły w Suchym Lesie) - godz. 1030 .

7) W związku z zakończonym  Tygodniem Biblijnym dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie, aby pochylić się nad  Listem do Galatów.

Podziękowanie szczególne kierujemy ku Pani  Marii Krasnosielskiej, która jako członek Dzieła biblijnego im. Jana Pawła II  przygotowała wystawę i inne inicjatywy, które przeżywaliśmy w Parafii w związku z Tygodniem Biblijnym. „Bóg Zapłać”.

8)  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

10) Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych, którzy wczoraj włączyli się w sprzątanie kościoła. „Bóg Zapłać”.

11) Komunikat dla rodziców dzieci siedmioletnich zamieszkałych w jednostce pomocniczej Suchy Las Wschód:

„Zgodnie z zapisami prawa oświatowego uczniowie zamieszkali w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie (aktualne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie) przyjmowani są do klasy pierwszej bez rekrutacji. Prawo nakłada jednak na rodziców (prawnych opiekunów) konieczność zgłoszenia dzieci siedmioletnich do szkoły. Wypełniony formularz „Zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie w roku szkolnym 2017/2018” należy złożyć w terminie do 17 maja br. w sekretariacie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie. Formularz dostępny jest w sekretariacie i na stronie internetowej Gimnazjum”.

12) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Cygalską z ul. Wietrznej. Pogrzeb odbył się w sobotę na Starołęce. Polećmy Ją  Bożemu Miłosierdziu: …..

Suchy Las, dn. 7  maja 2017r.