Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 11 III 2018

na  4  Niedzielę  Wielkiego  Postu  -  11  marca  2018r.

1) Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych:

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 1700  (bezpośrednio po nich - o 1745  Msza Św.)

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1730.

*dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

2) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

3) WTOREK - 13 dzień marca – to dzień Fatimski - o godz. 1730   odmówimy RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Uprzejmie prosimy Siostry Misjonarki  o przewodniczenie tej modlitwie.

Omadlać będziemy wszystkich, którzy z uporem zamykają się na Łaskę Bożą.

4) Kolejne spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty Kościoła  - odbędzie się we wtorek – 13 marca - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

5) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00

6) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w środę – 14 marca – na godz. 1630. Zapraszamy również osoby, które podczas kolędy wyrażały gotowość włączenia się w pracę tego zespołu jak i wszystkie chętne osoby.

7) W środę - 14 marca  - na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na Mszę Św. o godz. 1800  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

Tychże rodziców zapraszamy po środowej Mszy Św. na  spotkanie w Domu Parafialnym.

8)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi  w czwartek od g. 1830 - 2000 .

9) Spotkanie dla rodziców ministrantów odbędzie się w czwartek po zakończeniu adoracji, czyli ok. 20:00.

10) JESZCZE dzisiaj po Mszach Świętych dzieci  mogą otrzymać Skarbonki CARITAS, dla przeprowadzenia znanej Wielkopostnej Akcji  Pomocy Dzieciom.

11) Zachęcamy do włączenia się w dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: - Wielkanocne Paschaliki. Proponowana ofiara wynosi 7,- zł.

12) W najbliższą sobotę i niedzielę (tzn. 17 i 18 marca) po Mszach św. młodzież ze SKC będzie rozprowadzała baranki wielkanocne - z białej czekolady. Proponowana ofiara, to 3 zł. Uzyskane środki wspomogą zakup protez kończyn dolnych dla 13-letniego Miłosza.

13) Dzisiaj  oraz w niedzielę 18  marca  możemy  składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.  „Bóg Zapłać”.

„Bóg Zapłać” również za ofiary składane na Daninę Diecezjalną.

15) Na stoliku z prasą  znajdziemy informację,  jak przekazać 1% na CARITAS  Poznańską.

16) Intencje mszalne i wszystkie ogłoszenia znajdziemy w gablocie, w biuletynie  i na stronie internetowej.

17)  Kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy o trwających spotkaniach. Dla kandydatów do bierzmowania z klas III, którzy nie byli obecni na ostatnim spotkaniu będzie dodatkowy termin jutro – poniedziałek – o godz. 16:00.

18) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„W niedzielę, dnia 18 marca 2018 roku podczas uroczystej Eucharystii  o godzinie 13:00 sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej na Wzgórzu św. Wojciecha Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi, patronowi Kościoła i rodzin.

Celebracja uroczystej Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa zakończy trwającą od 2015 roku peregrynację wizerunku św. Józefa po Archidiecezji Poznańskiej. Wydarzenie wpisze się także w przeżywanie jubileuszu  1050. lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu.

Do wzięcia udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich prosząc jednocześnie wszystkich chorych i cierpiących Archidiecezjan o modlitwę w intencji Kościoła, szczególnie o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o duchowe owoce zakończonej peregrynacji wizerunku św. Józefa.”

19) Komunikat CARITAS:

„Trwa zbiórka środków pieniężnych dla rodzin dotkniętych tragedią wybuchu gazu w Poznaniu.  Wsparcie można przekazać przelewem bankowym na konto Caritas: BN Paribas 87 1600 1084 1846 4045 8000 0001 z dopiskiem „KAMIENICA”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym rodzinom”.

20) Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu  zaprasza do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji wędkarzy z prośbą o błogosławieństwo Boże na nowy sezon, która  zostanie odprawiona w dniu 17 marca 2018 roku o godz. 18. 30 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu.

21) Przypominamy o trwającej przyparafialnej zbiórce złomu, o której informowaliśmy przed tygodniem.

22) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej  śp. Irenę Matłoka z ul. Jarzębinowej. Msza Św. pogrzebowa będzie w Sucholeskim kościele we wtorek o godz. 1130 a następnie obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu Poznań – Junikowo o godz. 1350.

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, dn.  11  marca   2018r.