Ogłoszenia parafialne »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 11 III 2018

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

na  4  Niedzielę  Wielkiego  Postu  -  11  marca  2018r.

 

1) Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych:

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 1700  (bezpośrednio po nich - o 1745  Msza Św.)

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

                        *dla dzieci: o godz. 1730.

                        *dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

 

2) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

 

3) WTOREK - 13 dzień marca – to dzień Fatimski - o godz. 1730   odmówimy RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Uprzejmie prosimy Siostry Misjonarki  o przewodniczenie tej modlitwie.

Omadlać będziemy wszystkich, którzy z uporem zamykają się na Łaskę Bożą.

 

4) Kolejne spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty Kościoła  - odbędzie się we wtorek – 13 marca - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

 

5) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00

 

6) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w środę – 14 marca – na godz. 1630. Zapraszamy również osoby, które podczas kolędy wyrażały gotowość włączenia się w pracę tego zespołu jak i wszystkie chętne osoby.

 

7) W środę - 14 marca  - na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  na Mszę Św. o godz. 1800  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

Tychże rodziców zapraszamy po środowej Mszy Św. na  spotkanie w Domu Parafialnym.

 

8)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi  w czwartek od g. 1830 - 2000 .

 

9) Spotkanie dla rodziców ministrantów odbędzie się w czwartek po zakończeniu adoracji, czyli ok. 20:00.

 

10) JESZCZE dzisiaj po Mszach Świętych dzieci  mogą otrzymać Skarbonki CARITAS, dla przeprowadzenia znanej Wielkopostnej Akcji  Pomocy Dzieciom.

 

11) Zachęcamy do włączenia się w dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: - Wielkanocne Paschaliki. Proponowana ofiara wynosi 7,- zł.

 

12) W najbliższą sobotę i niedzielę (tzn. 17 i 18 marca) po Mszach św. młodzież ze SKC będzie rozprowadzała baranki wielkanocne - z białej czekolady. Proponowana ofiara, to 3 zł. Uzyskane środki wspomogą zakup protez kończyn dolnych dla 13-letniego Miłosza.

 

13) Dzisiaj  oraz w niedzielę 18  marca  możemy  składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.  „Bóg Zapłać”.

„Bóg Zapłać” również za ofiary składane na Daninę Diecezjalną.

 

14) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

15) Na stoliku z prasą  znajdziemy informację,  jak przekazać 1% na CARITAS  Poznańską.

 

16) Intencje mszalne i wszystkie ogłoszenia znajdziemy w gablocie, w biuletynie  i na stronie internetowej.

 

17)  Kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy o trwających spotkaniach. Dla kandydatów do bierzmowania z klas III, którzy nie byli obecni na ostatnim spotkaniu będzie dodatkowy termin jutro – poniedziałek – o godz. 16:00.

 

18) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

            „W niedzielę, dnia 18 marca 2018 roku podczas uroczystej Eucharystii  o godzinie 13:00 sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu przy ul. Działowej na Wzgórzu św. Wojciecha Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański dokona zawierzenia Archidiecezji Poznańskiej św. Józefowi, patronowi Kościoła i rodzin.

            Celebracja uroczystej Eucharystii w Sanktuarium św. Józefa zakończy trwającą od 2015 roku peregrynację wizerunku św. Józefa po Archidiecezji Poznańskiej. Wydarzenie wpisze się także w przeżywanie jubileuszu  1050. lecia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w Poznaniu.

            Do wzięcia udziału w uroczystości serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich prosząc jednocześnie wszystkich chorych i cierpiących Archidiecezjan o modlitwę w intencji Kościoła, szczególnie o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz o duchowe owoce zakończonej peregrynacji wizerunku św. Józefa.”

 

19) Komunikat CARITAS:

„Trwa zbiórka środków pieniężnych dla rodzin dotkniętych tragedią wybuchu gazu w Poznaniu.  Wsparcie można przekazać przelewem bankowym na konto Caritas: BN Paribas 87 1600 1084 1846 4045 8000 0001 z dopiskiem „KAMIENICA”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane poszkodowanym rodzinom”.

 

20) Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu  zaprasza do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji wędkarzy z prośbą o błogosławieństwo Boże na nowy sezon, która  zostanie odprawiona w dniu 17 marca 2018 roku o godz. 18. 30 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu. 

 

21) Przypominamy o trwającej przyparafialnej zbiórce złomu, o której informowaliśmy przed tygodniem.

 

22) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej  śp. Irenę Matłoka z ul. Jarzębinowej. Msza Św. pogrzebowa będzie w Sucholeskim kościele we wtorek o godz. 1130 a następnie obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu Poznań – Junikowo o godz. 1350.

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu: …

 

 

Suchy Las, dn.  11  marca   2018r.

 

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań