Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 4 III 2018

na  3  Niedzielę  Wielkiego  Postu  -   4  marca   2018r.

1) <Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci>  będzie miała spotkanie z wymianą Tajemnic dzisiaj (niedziela - 4. III) po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00.

3) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy  w środę - 7. III.  godz. 1800 - zapraszamy  wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Wspólnotę Żywego  Różańca Matek i Ojców. Po Nowennie  w kościele spotkane z wymianą tajemnic.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

5) Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych:

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1730.

*dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

- Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 1700  (bezpośrednio po nich - o 1745  Msza Św.)

6) W sobotę - 10 marca - przypada w naszej Parafii, według programu diecezjalnego,  całodzienna ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU.

Trwanie przy Jezusie rozpoczniemy Wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 800.

Zapraszamy do przewodnictwa w czuwaniu następujące grupy:

godz.   800 -   900 : 1 Róża Matek Żywego Różańca

godz.   900 - 1000 : 2 Róża Matek Żywego Różańca

godz. 1000 - 1100 : 3 Róża Matek Żywego Różańca

godz. 1100 - 1200 : 4 Róża Matek Żywego Różańca

godz. 1200 - 1300 : Adoracja indywidualna

godz. 1300 - 1400 : Ojcowie  Żywego Różańca

godz. 1400 - 1500 : Parafialny Zespół CARITAS.

godz. 1500 - 1530 : 5 i 6 Róża Matek Żywego Różańca

godz. 1530 - 1600 : RODZINNE  NAWIEDZENIE  NAJŚW. SAKRAMENTU:                               indywidualne spotkanie z Jezusem rodziców z dziećmi oraz Rodziców                            modlących  się za swoje dzieci w Różach Różańcowych.

godz. 1600 - 1700 :  Koło Przyjaciół Radia Maryja oraz wszelkie pozostałe Wspólnoty.

Osoby nie należące do powyższych wspólnot zapraszamy w dowolnym  możliwym czasie.

Prosimy również, aby każda wspólnota, która przewodniczy Adoracji,  pozostawiła zawsze czas na osobiste spotkanie z Jezusem w ciszy.

7) Również dzisiaj  po Mszach Świętych dzieci mogą otrzymać Skarbonki CARITAS, dla przeprowadzenia znanej Wielkopostnej Akcji  Pomocy Dzieciom.

8) Zachęcamy do włączenia się w dzieło Caritas Archidiecezji Poznańskiej: - Wielkanocne Paschaliki. Proponowana ofiara wynosi 7,- zł.

9) W następną niedzielę - 11 oraz w niedzielę 18  marca  będziemy  mogli składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10) Kandydatom do sakramentu bierzmowania przypominamy o trwających spotkaniach. Spotkanie dla rodziców młodzieży przystępującej w tym roku do bierzmowania odbędzie się w piątek po Drodze Krzyżowej, czyli ok. godz. 19:15.

11)  Po zakończonej zbiórce elektrośmieci, kontynuując wiosenne porządki, przeprowadzona zostanie przy parafii zbiórka złomu. Od przyszłego piątku 9.03 przez ponad tydzień, do poniedziałku 19.03 obok garaży za domem parafialnym (przy zbiorniku retencyjnym) ustawiony będzie kontener, do którego będzie można przynosić wszelkiego rodzaju metalowe przedmioty - od puszek po kaloryfery - które zalegają w naszych domach. Jeżeli ktoś posiada rzeczy, które nadawałyby się do sprzedaży jako złom, a ze względu na wielkość czy ciężar nie jest w stanie tego dostarczyć prosimy o zgłoszenie się w zakrystii w celu zorganizowania transportu. Środki uzyskane ze sprzedaży złomu zostaną przekazane dla ministrantów naszej parafii, jako wsparcie tegorocznej pielgrzymki do Rzymu.

12) Bardzo dziękujemy za ofiary składane na Daninę Diecezjalną.

14) W ubiegłym tygodniu  pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej  śp. Irenę Andrzejczyk z ul. Wiązowej (piątek) oraz śp. Kazimierę Hendrykowską z ul. Obornickiej (sobota).

Zmarł także śp. Tadeusz Ranoszek z ul. Podjazdowej. Msza Św. pogrzebowa będzie w Sucholeskim kościele we wtorek o godz. 1100 a następnie obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu w Morasku, oraz zmarł śp. Andrzej Wojtaszewski z ul. Bogusławskiego: jego pogrzeb będzie w środę o godz. 1100 na Cmentarzu przy ul. Borówkowej.

Polećmy tych zmarłych   Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy  Las,  dn.  4  marca 2018r.