Ogłoszenia parafialne »

Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 11 II 2018

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

na 6  Niedzielę  Zwykłą  -  11  lutego  2018r.

 

1) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

 

2) We wtorek przypada  13 dzień lutego - dzień Fatimski. O godz. 1730   odmówimy RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Uprzejmie prosimy Grupę Obrońców Życia  o przewodniczenie tej modlitwie.

Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na Rekolekcje Wielkopostne i cały ten okres pokuty i nawrócenia.

 

3) Kolejne spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty Kościoła  - odbędzie się we wtorek – 13 lutego - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

 

4) W najbliższą środę przypada POPIELEC. Przez znak posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres WIELKIEGO  POSTU.

MSZE Św. w Środę Popielcową będą o godz. 800 , 1700 i 1800.

W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

 

5) W środę popielcową przed kościołem będą zbierane ofiary przeznaczone  - zgodnie ze statutem - na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”.

 

6) WOBEC  TRWAJĄCYCH  FERII a następnie Środy Popielcowej i - jeszcze dalej - Rekolekcji Parafialnych, na które wszystkich zapraszamy  – spotkanie z Rodzicami Dzieci I-Komunijnych, które odbywa się tradycyjnie w drugą środę miesiąca, zostaje przesunięte na  środę  28 lutego.

 

7) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

W okresie Wielkiego Postu, kiedy w piątki zapraszamy na  Drogi Krzyżowe, aby nie stawiać nikogo wobec konieczności wyboru nabożeństw – Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać nie w piątek, ale w CZWARTEK na rozpoczęcie Adoracji – czyli i o godz. 1830.

 

8) Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych:

 

- Gorzkie Żale będą  w niedziele Wielkiego Postu  o godz. 1700  (bezpośrednio po nich – o 1745  Msza Św.)

 

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

                        *dla dzieci: o godz. 1730.

                        *dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

 

9) REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE  nasza Parafia będzie przeżywać od najbliższej soboty – 17  lutego.  Przewodnikiem  duchowym  będzie   Ks.  dr  Adam Adamski COr, wykładowca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu.

Dokładny plan podamy za tydzień.

Jednak  już dzisiaj pragniemy zasygnalizować, że podczas Rekolekcji ( 19 – 20 – 21  lutego) będzie zmieniony układ Mszy Św.

         Przygotowując się duchowo na Rekolekcje,  przed każdą Mszą Św.  będziemy odmawiać w tej intencji dziesiątkę Różańca Św.

 

10) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

11) Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. Ma ona na celu wsparcie osób, których nie stać na ogrzanie swoich mieszkań w czasie zimy. Także tych, którzy mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii. Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu. 

Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii w dniach od 12 do 14 lutego w godzinach od 1630 do 1830. (pomieszczenie obok Biura Par.)

Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących.

Pragniemy, aby zbiórka elektrośmieci przyniosła wszystkim wiele dobra i była z korzyścią zarówno dla parafian jak i potrzebujących pomocy.

 

12) 13 lutego o godz. 1900 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert z udziałem Orkiestry dętej z Chludowa, którą gościliśmy niedawno w naszym kościele. Więcej informacji uzyskamy w Ośrodku Kultury.

 

13) Intencje Mszalne wraz z ogłoszeniami znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

 

 

 

Suchy  Las,  dn. 11  lutego 2018r.

 

Tworzenie Stron Poznań Agencja Reklamowa Poznań