Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 11 II 2018

na 6  Niedzielę  Zwykłą  -  11  lutego  2018r.

1) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

2) We wtorek przypada  13 dzień lutego - dzień Fatimski. O godz. 1730   odmówimy RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Uprzejmie prosimy Grupę Obrońców Życia  o przewodniczenie tej modlitwie.

Prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na Rekolekcje Wielkopostne i cały ten okres pokuty i nawrócenia.

3) Kolejne spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty Kościoła  - odbędzie się we wtorek – 13 lutego - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

4) W najbliższą środę przypada POPIELEC. Przez znak posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres WIELKIEGO  POSTU.

MSZE Św. w Środę Popielcową będą o godz. 800 , 1700 i 1800.

W tym dniu obowiązuje post ścisły od którego nie ma dyspensy.

5) W środę popielcową przed kościołem będą zbierane ofiary przeznaczone  - zgodnie ze statutem - na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”.

6) WOBEC  TRWAJĄCYCH  FERII a następnie Środy Popielcowej i - jeszcze dalej - Rekolekcji Parafialnych, na które wszystkich zapraszamy  – spotkanie z Rodzicami Dzieci I-Komunijnych, które odbywa się tradycyjnie w drugą środę miesiąca, zostaje przesunięte na  środę  28 lutego.

7) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek od godz. 1830 - 2000 .

W okresie Wielkiego Postu, kiedy w piątki zapraszamy na  Drogi Krzyżowe, aby nie stawiać nikogo wobec konieczności wyboru nabożeństw – Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy odmawiać nie w piątek, ale w CZWARTEK na rozpoczęcie Adoracji – czyli i o godz. 1830.

8) Bardzo gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach  Pasyjnych:

- Gorzkie Żale będą  w niedziele Wielkiego Postu  o godz. 1700  (bezpośrednio po nich – o 1745  Msza Św.)

- Droga Krzyżowa jest w każdy piątek:

*dla dzieci: o godz. 1730.

*dla dorosłych oraz młodzieży: o godz. 1830 .

9) REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE  nasza Parafia będzie przeżywać od najbliższej soboty – 17  lutego.  Przewodnikiem  duchowym  będzie   Ks.  dr  Adam Adamski COr, wykładowca na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu.

Dokładny plan podamy za tydzień.

Jednak  już dzisiaj pragniemy zasygnalizować, że podczas Rekolekcji ( 19 – 20 – 21  lutego) będzie zmieniony układ Mszy Św.

Przygotowując się duchowo na Rekolekcje,  przed każdą Mszą Św.  będziemy odmawiać w tej intencji dziesiątkę Różańca Św.

11) Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. Ma ona na celu wsparcie osób, których nie stać na ogrzanie swoich mieszkań w czasie zimy. Także tych, którzy mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii. Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu.

Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii w dniach od 12 do 14 lutego w godzinach od 1630 do 1830. (pomieszczenie obok Biura Par.)

Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących.

Pragniemy, aby zbiórka elektrośmieci przyniosła wszystkim wiele dobra i była z korzyścią zarówno dla parafian jak i potrzebujących pomocy.

12) 13 lutego o godz. 1900 w hali widowiskowo-sportowej odbędzie się koncert z udziałem Orkiestry dętej z Chludowa, którą gościliśmy niedawno w naszym kościele. Więcej informacji uzyskamy w Ośrodku Kultury.

13) Intencje Mszalne wraz z ogłoszeniami znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

Suchy  Las,  dn. 11  lutego 2018r.