Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 4 II 2018

na 5  Niedzielę  Zwykłą  -  4  lutego  2018r.

1) <Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci>  będzie miała spotkanie z wymianą Tajemnic dzisiaj  po Mszy Świętej o godz. 1130.

2) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00.

3) Podczas  Jerycha Różańcowego w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej na Wzgórzu Przemysła w Poznaniu, nasza Parafia podejmuje dyżury modlitewne:

- 7 lutego /środa/ w godz. 11.00 do 12.00 będzie się modliła Wspólnota Żywego Różańca i Nieustającego Różańca

- 8 lutego /czwartek/ w godz. 8.00 do 9.00 będą modlić się członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Zapraszamy Parafian do włączenia się w tę Modlitwę.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy  w środę - 7. II.  godz. 1800 - zapraszamy  wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Wspólnotę Żywego  Różańca. Po Nowennie wymiana tajemnic.

Jednak dla kogo to tylko możliwe - prosimy o włączenie się w Jerycho Różańcowe u Ojców Franciszkanów w tym dniu od godz. 11oo do 12oo.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w  czwartek od 1830 - 2000 .

6) Zgodnie z przyjętą  praktyką - jeśli nie ma zbieżności duszpasterskiej z innym Nabożeństwem w każdy drugi piątek miesiąca  o godz. 1830 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek – 9  lutego na godz. 1830.

7) W przyszłą niedzielę 11 lutego – przypada wspomnienie liturgiczne  Matki Bożej z Lourdes  i Światowy Dzień Chorego.

Nie będzie jednak w tym dniu tradycyjnej Mszy Świętej z udzieleniem Sakr. Chorych, ponieważ takie spotkanie – na prośbę Księdza Biskupa – będzie miało miejsce w dniu wizytacji kanonicznej, która odbędzie się w naszej Parafii 10 kwietnia br.

O szczegółach powiemy w późniejszym czasie.

8) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego serdecznie zapraszamy, wszystkich chorych, cierpiących i posługujących im, na uroczystą Mszę św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 11 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim”.

9) Wobec zakończenia w minioną środę  odwiedzin duszpasterskich, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas do swoich domów. Wierzymy, że modlitwa i poświęcenie mieszkań będzie owocować opieką Bożą i Bożym Błogosławieństwem. Dziękujemy za złożone  ofiary, które są gromadzeniem funduszy na wymianę pokrycia dachowego naszego kościoła.

Jeszcze raz pragniemy również objąć wdzięcznością wszystkich, którzy włączyli się w przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia i wielorakie prace związane z dekoracją kościoła. WSZYSTKIM  składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

11) Intencje Mszalne wraz z ogłoszeniami znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

12)  Kandydatom do bierzmowania, którzy w styczniu nie mieli spotkania przypominamy o terminach, które są dostępne na stronie internetowej.

13) 13) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Olgę Warzecha z ul. Poziomkowej. Pogrzeb odbędzie się w Murowanej Goślinie w Par. Św. Jakuba Ap. w poniedziałek – 5. II – o godz. 1100.

Zmarła także śp. Bogumiła Rączyńska z ul. Powst. Wielkopolskich. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek – 8. II - o godz. 1300 na Cmentarzu przy ul. Borówkowej w Suchym Lesie.

Zmarła również  śp. Janina Gąska, która przez wiele lat mieszkała w Suchym Lesie przy ul. Obornickiej. Jej pogrzeb odbył się  w minioną środę.

Polećmy tych zmarłych  Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy  Las,  dn.  4  lutego 2018r.