Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 7 I 2018

na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018r.

1) Dzisiejsza niedziela - Chrztu Pańskiego – kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia, a jednocześnie rozpoczyna okres zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego pozostaje dekoracja świąteczna w kościele; przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie Mszy Św. oraz innych nabożeństw.

2) Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci  dokona wymiany Tajemnic dzisiaj – (niedziela, 7   stycznia) -  po Mszy Św. o godz. 1130.

3) W związku z  kolędą nie będzie w poniedziałek Mszy Świętej w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 10. I  godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - Rodziców Dzieci I-Komunijnych.

Ponieważ  z racji kolędy w najbliższą środę  nie będzie specjalnej konferencji dla Rodziców Dzieci I-Komunijnych, ufamy, że zrozumienie czym jest modlitwa, zgromadzi tychże  rodziców na środowej Eucharystii, by swoje dzieci powierzać opiece Jezusa i Matki Bożej.

5) Ojcowie Franciszkanie ze Wzgórza Przemysła w Poznaniu zapraszają mieszkańców naszego Dekanatu (a zatem i naszą Parafię) na Mszę Św. w czwartek – 11 stycznia – na godz. 1800. Jest to jeden z etapów przygotowania do 50 rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej oraz  obchodów Jubileuszu Biskupstwa Poznańskiego.

6)  Adoracja Najśw. Sakramentu (i okazja do Spowiedzi) w  czwartek od g. 1830 - 2000.

7) Jak praktykujemy to od pewnego czasu - jeśli nie ma zbieżności duszpasterskiej z innym Nabożeństwem w każdy drugi piątek miesiąca  o godz. 1830 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek – 12  stycznia na godz. 1830.

8) W sobotę 13 stycznia 2018r. odbędzie się Spotkanie Opłatkowe Wspólnot Nieuatającego Różańca w parafii pw. Świętej Trójcy (Dębiec) w Poznaniu, ul. 28 Czerwca 1956 nr 295.

Najpierw w kościele  o godz. 10.00 będzie modlitwa różańcowa, a o godz. 10.30 Msza Św. w intencji Ojczyzny. Następnie spotkanie w domu katechetycznym.

9) Ponieważ I Sobota stycznia – to była Uroczystość Trzech Króli – Ks. Wojciech będzie odwiedzał chorych w sobotę – 13 stycznia – od godz. 830.

10) W sobotę  -13 stycznia na godz. 1700 - zapraszamy gorąco na RÓŻANIEC  przed wizerunkiem  Matki Bożej Fatimskiej.

Niech to będzie modlitwa o to, aby ubiegłoroczny Jubileusz Fatimski przyniósł błogosławione owoce dla świata.

Po Różańcu będą roczne wymienianki i o godz.  1800 – Msza Św.

11) W przyszłą niedzielę - 14 stycznia na godz. 1500  - zapraszamy na  SPOTKANIE  OPŁATKOWE  wszystkie  Grupy Duszpasterskie: *Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koło Caritas, Członków RAE, *Koło Przyjaciół Radia Maryja, *Żywy Różaniec dorosłych i dzieci oraz  *Nieustający Różaniec, *Członków Różańca Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci, *Grupę Obrońców Życia i wszystkie inne wspólnoty, *Parafialne Rady Duszpasterskie oraz *Siostry Misjonarki, *Szafarzy Nadzwyczajnych Komunii Świętej.

Zapraszamy także wszystkich, którzy pragnęli by dołączyć do wspólnot – zwłaszcza różańcowych oraz PZC.

12) W przyszłą niedzielę  przed kościołem  będą zbierane ofiary na pomoc Charytatywną w Parafii.

14) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, na stronie internetowej i w biuletynie.

15) Plan kolędy w zakładce kolęda

Suchy Las, dn. 7 stycznia 2018r.