Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 3 XII 2017

na  1  Niedzielę  Adwentu  -  3  grudnia  2017 r.

1) Wspólnota Żywego Różańca Dzieci  dokona wymiany Tajemnic dzisiaj - 3 grudnia - po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem < JESTEŚMY  NAPEŁNIENI  DUCHEM  ŚWIĘTYM>.

Zasadniczym zadaniem pierwszego roku realizacji Programu Duszpasterskiego będzie odkrywanie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.

3) Pierwszym okresem liturgicznym Roku Kościelnego jest  ADWENT.

Tradycyjnie już  pragniemy zaprosić  na MSZĘ  ŚW.  RORATNIĄ  rano na godz. 615.

Młodzież, która pójdzie bezpośrednio po Roratach do szkoły - zapraszamy w dni nauki szkolnej do domu parafialnego na herbatę i kanapkę.

Msza Św. Roratnia o godz. 615 będzie odprawiana w Adwencie każdego dnia - z  wyjątkiem niedziel i uroczystości.

W środę przed Roratami (o godz. 600) będą śpiewane Godzinki o NMP.

* DLA DZIECI będą też  Roraty wieczorem -  W DNI NAUKI SZKOLNEJ - czyli od poniedziałku do piątku -  o godz. 1700.  Bardzo prosimy, aby dzieci jako lampionów nie używały świec, lecz przygotowały dla siebie lampiony zasilane światłem z bateryjki elektrycznej.

4)  Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00

5) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 6. XII  godz. 1800  -  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki  i Ojców Żywego Różańca. Po Nowennie Członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św.  w  czwartek od 1830 - 2000 .

7)  W PIĄTEK  - 8 grudnia - w Uroczystość  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA Najświętszej Maryi Panny -  układ MSZY ŚW.  będzie następujący: o godz. 800 , 1700 i 1800 .(Nie będzie Mszy Św. o 615).

*Składka w kościele w dniu 8 grudnia jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce.

*W tym dniu (PIĄTEK - 8. XII) Dzieci  klas III - Komunijne - podczas Mszy Św. o godz. 1800  będą miały poświęcone Medaliki.

Przed Mszą Św. o godz. 800 będą śpiewane Godzinki o NMP.

*Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Jeszcze raz pragniemy zwrócić uwagę na nadchodzący tydzień:

Ponieważ Msza Św. Roratnia jest  odprawiana w Adwencie w dni powszednie – czyli  z  wyjątkiem *niedziel i *uroczystości - nie będzie Rorat ani rano ani wieczorem w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP -  w piątek 8  grudnia.

8) W związku ze Świętem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, pragniemy zachęcić, do noszenia  Medalika, który wiąże się z Objawieniami oraz obietnicami, jakich udzieliła Matka Boża Św. Katarzynie Labouré.

9) W piątek - 8. XII -  w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. zapraszamy do Kościoła na Godzinę Łaski, od 12-13tej, na modlitwę w ciszy, gdyż - jak zapewniała Matka Boża objawiając się w Montichiari we Włoszech – w tej godzinie ześle wiele łask tym, którzy będą się modlić za siebie i za bliźnich. Można także modlić się w domu, gdy przyjście do Kościoła będzie niemożliwe.

10) W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:30 odbędzie się obrzęd przyjęcia do grona ministrantów naszych kandydatów. Wiąże się to także z rozpoczęciem nowego naboru do ministrantów. Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłoszenie się w zakrystii po dowolnej Mszy św. Wszelkich informacji udziela ks. Wojciech.

11) Pragnąc, aby dzieci włączały się aktywnie w śpiewy podczas Liturgii i aby można je było przygotować,  zapraszamy by w tym celu przybywać z dziećmi na Mszę Św. nie późnej niż 5 minut przed jej rozpoczęciem (najpóźniej o 1125).

12) [Niedziela - przed południem]

Dzisiaj po Mszach św. młodzież ze SKC  przy SP nr 2w  Suchym Lesie rozprowadza czekoladowe figurki przedstawiające św. Mikołaja biskupa. Proponowana ofiara to 2 zł.  Uzyskane środki zostaną przekazane na zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących oraz na wsparcie 4 Jadłodajni Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

13) W opłatki wigilijne można się zaopatrywać  u Pana Kościelnego: w niedziele Adwentu  po każdej Mszy Św. w przedsionku kaplicy, podchodząc od strony zewnętrznej, natomiast  w dni powszednie w zakrystii.

14) Jak co roku CARITAS organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

W świece CARITAS będzie można się zaopatrywać od przyszłej niedzieli.

*Parafialny Zespół CARITAS włączył się również w rozwijającą się w Diecezji i w Polsce akcję: <TYTKA  CHARYTATYWNA> - aby na święta przyjść z pomocą rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Przy stoliku za ławkami można zabrać wspomnianą  „TYTKĘ”. Należy ją wypełnić tak,  jak informuje nadruk z propozycją artykułów spożywczych i chemicznych. Wypełnioną <TYTKĘ> prosimy o przyniesienie do kościoła do niedzieli 10 grudnia.

15) Za tydzień  przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

16)  Informacje dla kandydatów do bierzmowania:

A. Na stronie internetowej i w gablocie w przedsionku kościoła są już terminy grudniowych spotkań.

B. CELEBRACJA – nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i tych z klas II i III gimnazjum, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie w swoim terminie, odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00.

17) Przy wychodzeniu z kościoła możemy nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz inne pisma katolickie.

18) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

19) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Tadeusza Korytowskiego z ul. Bogusławskiego. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek.

Polećmy Go  Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, dn.  3  grudnia  2017r.