Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 26 XI 2017

Na Uroczystość  Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada 2017r.

1) Dzisiejsza Uroczystość - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - kończy Rok Liturgiczny.

Chrystusa - Króla uwielbimy Litanią wobec Najśw. Sakramentu oraz odmówimy Akt Poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi po Mszy Św. o godz. 1000.  Za pobożne i publiczne odmówienie tego Aktu można dostąpić odpustu zupełnego.

Szczególną intencją tych modlitw będzie zawierzenie Jezusowi Chrystusowi naszych rodzin i całej Ojczyzny oraz   wszelkich intencji  Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej - które otaczajmy szczególną modlitwą w dniu Ich Tytularnego Święta.

Życzymy  Siostrom Bożego Błogosławieństwa na drodze pełnienia wszystkich dzieł powierzonych im we wspólnocie Kościoła. Życzymy - by posługa w kraju jak i za granicą była Błogosławieństwem dla wszystkich Polaków, a dla Sióstr - źródłem uświęcenia i duchowej satysfakcji.

2) We wtorek  - dnia 28.11.2017r. o godz. 18.30 - odbędzie sie w auli w Domu Parafialnym spotkanie uczestników pielgrzymki do Zakopanego. Serdecznie zapraszamy.

3)  Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek o godz. 20:00

4) Na Nowennę  do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę 29. XI  - na godz. 1800 zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

Spotykajmy się chętnie z Matką gotową nieustannie pomagać -  aby Jej dziękować i polecać trudne sprawy.

5) W tym tygodniu przypada  I Piątek miesiąca grudnia.

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- środa, …..godz. 1600 - 1700 -   kl. IV - Szkoła Podstawowa.

- czwartek, godz. 1530 - 1700 -   kl. V, VI i VII  - Szkoła Podstawowa

oraz klasy  Gimnazjalne.

*DZIECI bardzo prosimy aby nie odkładały spowiedzi na piątek!!!

B.  Adoracja Najśw. Sakramentu w  czwartek od godz. 1830 - 2000 .

Podczas Adoracji  okazja do Spowiedzi Św. dla Młodzieży starszej oraz dorosłych

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Ks. Proboszcz w  PIĄTEK (1. XII) od godz. 900,

*Ks. Wikariusz  w SOBOTĘ  (2.XII) od godz. 830

D. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800,  1700 – dla Dzieci, 1800  i 1900dla Młodzieży.

6) Kontynuując  praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca - zapraszamy w najbliższą sobotę - 2 grudnia.

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

7) Członków Parafialnego Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w sobotę – 2. XII – na godz. 1000 do Domu Parafialnego.

8)  Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 15:00, a kandydaci spotykają się godzinę wcześniej, a więc o 14:00.

9) Zapraszamy tradycyjnie  w pierwszą sobotę miesiąca - czyli 2 grudnia - na godz. 2000 na czuwanie modlitewne <W SZKOLE  JANA  PAWŁA  II>.

Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

10) Wspólnotka Żywego Różańca Dzieci  dokona wymiany Tajemnic w przyszłą niedzielę  po Mszy Św. o godz. 1130.

11)  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w przyszłą niedzielę odbędzie się CELEBRACJA – nabożeństwo dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII (zapraszamy w tym terminie także kandydatów z klas II i III gimnazjum, którzy już wiedzą, że nie będą mogli uczestniczyć w celebracji w swoim terminie, a więc. 17 grudnia). Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 17:00, a obecność na nim jest obowiązkowa. Do uczestnictwa w nabożeństwie zapraszamy także rodziców kandydatów.

12) W najbliższą niedzielę w Kościele rozpoczyna się  ADWENT, czas przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

13) Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy Św. będzie można zaopatrzyć się u P. Kościelnego w  opłatki wigilijne.

Pragniemy poinformować, że nikt nie został upoważniony przez Parafię do roznoszenia opłatków po domach.

15) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 26  listopada 2017r.