Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 19 XI 2017

na  33  Niedzielę  Zwykłą  -  19  listopada  2017r.

1) Dzisiaj – niedziela  19 listopada  -  przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy o tym członkom tej wspólnoty i zapraszamy do modlitwy nowe chętne osoby.

2) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„Dzisiaj - niedziela 19 listopada - przypada ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

Archidiecezja Poznańska włącza się także w jego przeżywanie. O godzinie 15:00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11 Mszę Świętą dla wolontariuszy, ubogich i bezdomnych. Następnie wszyscy uczestnicy przejdą na Plac Wolności, gdzie Caritas Archidiecezji przygotuje ciepły posiłek.

Zapraszamy na to wydarzenie wolontariuszy, ubogich i bezdomnych”.

3) Na Nowennę  do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 22. XI  - na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do  Róż Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

Po Nowennie tychże Rodziców i wszystkich  chętnych Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy przed relikwiami Św. Faustyny.

Modlić  się będziemy  za rodziny przebywające na emigracji lub doświadczające rozłąki emigracyjnej.

4) W  środę  - 22. listopada - przypada  liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na instrumentach muzycznych: o S. Kindze i Chórze  <Soli Deo>.  Życzymy również, aby udało się pokonać przeciwności i włączyć na nowo w liturgię Scholę Dziecięcej. Wszystkim   życzymy obfitości Bożych Łask.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św.  w  czwartek od 1830 - 2000 .

6) Każdego dnia  odmawiamy Nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Odmawiamy  tę Nowennę w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1700 i wymieniankach (czyli ok. 1735) ,  a dzisiaj ( niedziela 19 listopada)  przed  Mszą Św.  o godz. 1000.

7) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 24 listopada - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w grudniu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

8) Przyszła niedziela - ostatnia w Roku Liturgicznym - poświęcona jest Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

Niedziela Chrystusa Króla  jest tytularnym świętem Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej oraz Akcji Katolickiej i KSM.

O Błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne Łaski dla Sucholeskiej placówki Sióstr Misjonarek oraz całego Zgromadzenia będziemy się modlić w tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 1000.

Po tej Mszy Św. odmówimy przed Najśw. Sakramentem Litanię do Serca Jezusowego i Akt Poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za pobożne i publiczne odmówienie tego Aktu można dostąpić odpustu zupełnego.

Szczególnie pragniemy polecić okolicznościowe pismo <Chrystus i Ty> (ChiT), które wobec bliskiego nowego roku duszpasterskiego daje  bogactwo wyjaśnień i modlitw związanych z Duchem Świętym a także porusza inne, ciekawe tematy.

10) Intencje mszalne znajdziemy w Biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

11) Ministranci i kandydaci na ministrantów mają swoją zbiórkę w sobotę o godz. 1500

12) Wszystkich spośród kandydatów do sakramentu bierzmowania i młodzieży starszej, którzy chcieliby śpiewać lub grać w muzycznym zespole młodzieżowym w naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne i próbę w piątek na godz. 1900 do domu parafialnego.

Suchy Las, 19  listopada 2017r.