Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 5 XI 2017

31 Niedziela Zwykła - 5  listopada  2017r.

1) Wspólnotka Różańcowa Dzieci będzie miała swoje spotkanie z wymianą tajemnic dzisiaj (niedziela - 5. XI)  po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Kolejne spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO odbędzie się we wtorek o godz. 20:00.

3) W najbliższą środę  - 8. XI  godz. 1800 - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Po środowej Nowennie zapraszamy tychże  Rodziców na spotkanie do Domu Parafialnego.

4) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św.  w  czwartek od g. 1830 - 2000 .

5) Zgodnie z przyjęta praktyką -  w każdy drugi piątek miesiąca  o godz. 1830  (jeśli nie wypadają inne nabożeństwa) odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek -  10 listopada - na godz. 1830.

6) W sobotę - 11. XI - obchodzić będziemy  99 rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.  Msze Św. będą o godz. 800, 1700 oraz 1800.

We wszelkich intencjach OJCZYZNY -  z inicjatywy  i z udziałem władz Gminybędziemy się modlić  podczas  Mszy Św. o godz. o godz. 1700 .

*Według zalecenia władzy duchownej, taca w dniu 11 listopada jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

*Msza Św. o godz. 1800 będzie już z niedzieli.

7) Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny organizuje akcję „Rogale Świętomarcińskie”. Uzyskane środki zostaną przekazane na zorganizowanie wigilii na Międzynarodowych Targach Poznańskich dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących oraz na wsparcie 4 Jadłodajni Caritas.

W naszej Parafii ministranci  rozprowadzają  rogale  po każdej Mszy świętej (sobota i  niedziela - 4. i 5. XI).

Ze złożonych ofiar za rogale Parafia jest zobowiązana przekazać do centrali Caritas po 6,- zł za jednego rogala. Każda ofiaro złożona ponad to będzie wsparciem przyszłorocznej pielgrzymki naszych ministrantów.

8) Przyszła niedziela – 12 listopada – będzie przeżywana jako IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Myślą przewodnia tego Dnia są słowa: <Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie>. Stąd w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek, aby wesprzeć tamtejszych chrześcijan.

Panie z Parafialnego Zespołu CARITAS prosimy o przeprowadzenie tej zbiórki.

9)  Informacje dla kandydatów do bierzmowania:

A. W gablocie i na stronie internetowej możemy odnaleźć terminy listopadowych spotkań w grupach.

B. Podział na grupy klas VII i wszystkich rozpoczynających lub powtarzających pierwszy rok przygotowania do bierzmowania zamieszczony jest na stronie internetowej w zakładce bierzmowanie.

C. Dodatkowy termin dla tych z klas VII, którzy nie byli obecni na żadnym z pięciu możliwych terminów w październiku będzie we wtorek 7.11 o godz. 18:45 w domu parafialnym. Nieobecność tych osób na tym wtorkowym spotkaniu będzie jednoznaczna z rezygnacją z przygotowania do sakramentu w naszej parafii.

11) Intencje mszalne znajdziemy w Biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

12) Bardzo dziękujemy O. Kazimierzowi Tyberskiemu  ze Zgromadzenia  Oblatów Maryi Niepokalanej  za posługę Słowa w naszej Parafii. Przy  wychodzeniu z kościoła, nabywając kalendarze Ojców Oblatów, będziemy mogli wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

13) Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty śp. Elżbietę Owczarczak z ul. Ogrodniczej. Msza Św. pogrzebowa w Jej intencji będzie we wtorek o godz. 900 w naszym kościele a pogrzeb na Junikowie o godz. 1230.

Zmarła także śp. Bożena Słowieńska z ul. Powst. Wlkp.. Msza Św. pogrzebowa w Jej intencji będzie w naszym kościele w środę  o godz. 900, a następnie pogrzeb na Junikowie o godz. 1110.  Polećmy tych  zmarłych  Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, 5 listopada 2017r.