Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 1 X 2017

na  26 Niedzielę  Zwykłą  -  1  października  2017r.

1) Dzieci, które należą do Wspólnoty Żywego Różańca dokonają wymiany Tajemnic  dzisiaj (1 października)   po Mszy Św. o godz. 1130.

2) Poniedziałek i wtorek to będą niepowtarzalne dni w naszej Parafii: czas Nawiedzenia Obrazu Św. Józefa.

Zwróćmy uwagę na zmianę porządku nabożeństw podczas tych uroczystości.

Wychodząc z kościoła zabierzmy ulotki z programem tych dni, aby każdy znalazł swój czas na spotkanie z tym potężnym Orędownikiem i mieć zawsze przy sobie ten zmieniony układ Mszy Św. i Nabożeństw.

Szczegółowy program znajdziemy też w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

Podczas Mszy Świętych w te dni będzie zbierana taca jako wsparcie dla Sanktuarium Św. Józefa przy Bazylice Ojców Karmelitów w Poznaniu.

3) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

Klasyczny układ  – na miesiąc październik - jest następujący:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz.  1730.

*Różaniec DLA DZIECI: od poniedziałku do piątku o godz. 1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH: od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

WYJĄTKIEM będzie poniedziałek: Różaniec dla dorosłych o godz. 2030.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 4. X  godz. 1800  -  zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Matki  i Ojców Żywego Różańca. Po Nowennie dla Członków Wspólnoty Żywego Różańca spotkanie w kościele oraz wymiana Tajemnic.

5) Przypominamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum odbędzie się w środę o godz. 19:00 w auli domu parafialnego.

6) W nadchodzącym tygodniu wspominamy w liturgii:

- w poniedziałek - Św. Aniołów Stróżów

- w środę – Św. Franciszka z Asyżu

- w czwartek - Św. Faustynę

- w sobotę – NMP. Różańcowej

7) W czwartek – wobec  wspomnienia św. Faustyny Kowalskiej -   gorąco zapraszamy  na Mszę Świętą o godz. 1800 i Różaniec oparty o teksty Św. Siostry Faustyny.

Po Różańcu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Przy tej okazji - zapraszamy  na Koronkę w każdy piątek o godz. 1640.

8) W tym tygodniu przypada I czwartek i I Piątek  miesiąca października:

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- środa, godz. 1530 - 1700 -   kl. IV i V - Szkoła Podstawowa.

- czwartek, godz. 1530 - 1700 - kl. VI i VII - Szkoła Podstawowa

oraz klasy  Gimnazjalne.

- Młodzież starszą oraz dorosłych zapraszamy podczas czwartkowej Adoracji.

DZIECI bardzo prosimy aby nie odkładały spowiedzi na piątek przed Mszą Św.!!!

B. Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w  I Czwartek:

- o godz. 1830 Różaniec oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego,

- do godz. 2000 - cicha Adoracja i Spowiedź.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK od godz. 900,

Chorzy, których odwiedza Ks. Wikariusz: w  SOBOTĘ od godz. 830.

D. Msze Św. w I Piątek będą o g.  800, 1700 dla Dzieci, 1800 oraz 1900 - dla Młodzieży.

Prosimy, aby włączyła się w tę Mszę Św. wszystka młodzież.

W szczególny sposób  zobowiązana do udziału jest młodzież  przygotowująca się do Bierzmowania (z wszystkich klas).

9)  Kontynuując praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie,  zapraszamy w najbliższą sobotę - 7 października.

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

10) W sobotę – 7. X - Wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu  członkowie Żywego Różańca po spełnieniu zwykłych warunków mogą zyskać Odpust Zupełny.

11) W duchowej łączności z tymi, którzy w sobotę 7. X. - . modlitwą Różańcową oplatać będą  granice Polski, zapraszamy do naszego kościoła, aby odmówić wszystkie cztery Tajemnice Różańca:

o godz. 730 (Radosne), 1630(Światła) , 1730(Bolesne)  oraz 2000 (Chwalebne - podczas Czuwania ze Św.  Janem Pawłem II)

12) Zapraszamy zatem tradycyjnie  w pierwszą sobotę miesiąca - czyli 7. X - na g. 2000 na modlitwę <W SZKOLE  JANA  PAWŁA  II> - tym razem aby  duchowo łączność z wszystkimi, którzy modlą się na Różańcu na granicach Polski. Czuwanie zakończy się Apelem o g. 2100 .

13) Zbiórka dla ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 15:00, a kandydatów zapraszamy na godz. 14:30.

14) Za tydzień, (8 października)  dziękując Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Przy kościołach będą przeprowadzane zbiórki do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla zdolnych uczniów z ubogich środowisk.

15) W tym kontekście podobnie jak w latach ubiegłych, Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozprowadzać będzie papieskie kremówki. Tegoroczny dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie operacji dla 5-letniego Bartka ze Środy. Chłopiec cierpi na silne skrzywienie stóp, co uniemożliwia mu chodzenie.

Młodzież ze SKC przy SP nr 2 im. Jana Pawła II będzie rozprowadzać kremówki w Niedzielę Papieską po Mszach św. - do wyczerpania zapasów. Proponowana ofiara za 2 sztuki - 6 zł. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie.

16) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj szczególnie polecamy modlitewnik, książki jak również obrazy Św. Józefa.

17) Dzisiaj i  za  tydzień można w zakrystii otrzymać  przepustkę na wjazd na poligon, aby 14 października  w godzinach 900 do 1400 podjąć  akcję porządkowania na Cmentarzu  w Chojnicy.

18) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie  i na stronie internetowej.

19) W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności  śp. Marię Woźniak z ul  Sprzecznej.  Polećmy Ją   Bożemu Miłosierdziu: …

Suchy Las, 1 października 2017r.