Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 8 X 2017

na  27  Niedzielę  Zwykłą  -  8  października  2017r.

1) Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych:

*w sobotę i w niedzielę - DLA WSZYSTKICH - o godz.  1730.

*Różaniec DLA DZIECI: od poniedziałku do piątku o godz. 1730 .

*Różaniec DLA DOROSŁYCH: od poniedziałku do piątku o godz. 1830.

2) Dzisiaj przeżywamy w Polsce kolejny  Dzień Papieski.

Z tej okazji  przeprowadzana jest przy kościołach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Jak już zapowiadaliśmy - wzorem lat ubiegłych - Caritas Archidiecezji Poznańskiej rozprowadza dziś w wielu parafiach papieskie kremówki. Tegoroczny dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie operacji dla 5-letniego Bartka ze Środy, któremu silne skrzywienie stóp uniemożliwia chodzenie.

Kremówki nabyć można po Mszy św. (niedziela) u młodzieży ze SKC przy SP nr 2 im. Jana Pawła II. Proponowana ofiara za 2 sztuki - 6 zł. Z góry składamy serdeczne "Bóg zapłać".

3) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączana się w tę modlitwę.

4) Kolejne spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty Kościoła  - odbędzie się we wtorek10  października - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

5) W najbliższą  środę - 11. X  godz. 1800 - zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy - wraz z wszystkimi czcicielami Maryi - rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.  Po środowej Nowennie i  Różańcu odbędzie się dla tychże  Rodziców spotkanie w Domu Parafialnym.

Jeżeli komuś z Rodziców okoliczności nie pozwolą na pełny udział w Nowennie – bardzo prosimy, aby  RÓŻANIEC (ok. godz. 1840) był  pierwszą częścią październikowego  spotkania.

6) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„W czwartek, 12 października br., w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w Bazylice Archikatedralnej dwa uroczyste nabożeństwa:

-                     o godz. 1130, z okazji Światowego Dnia Seniora Msza św., której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed Mszą św. o godz. 1100 krótki koncert religijny.

-                     o godz. 1800 Nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Nieszporom przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak”.

7)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w  czwartek:

- o godz. 1830 Różaniec,

- następnie do godz. 2000 - cicha Adoracja.

8) W piątek  - 13 października - zapraszamy na modlitwę różańcową wobec Maryi w znaku figury Fatimskiej na godz. 1830.  Niech ta modlitwa będzie wypraszaniem pokoju dla świata. O przewodniczenie modlitwie prosimy  Wspólnotę Żywego Różańca.

9) Ze względu na Różaniec - w drugi piątek października nie będzie  Drogi Krzyżowej: Nabożeństwem pokutnym są bowiem również Tajemnice Bolesne Różańca.

10) Po Mszy Św. w zakrystii  można jeszcze otrzymać przepustkę na wjazd na poligon, aby 14 października  w godzinach 900 do 1400 podjąć  akcję porządkowania na Cmentarzu  w Chojnicy.

11) Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w Biurze Parafialnym.

Chociaż wymienianki jednorazowe można składać również do koszyczka podczas składki, zachęcamy do składania ich w Biurze Parafialnym na konkretny dzień w  listopadzie (z wyjątkiem soboty,  niedzieli i świąt), aby w tym dniu być na Mszy Św. i ofiarować za swoich bliskich zmarłych Komunię Św. oraz dziesiątkę Różańca  Świętego.

Na kartkach wrzucanych do koszyczka uprzejmie prosimy, aby bardzo wyraźnie zaznaczyć, czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne. Każde wymienianki, na których nie będzie wyraźnej adnotacji - będą przyjęte jako jednorazowe. Bardzo prosimy również, aby nie wyznaczać daty na wymieniankach wrzucanych do koszyczka.

*Polecamy również kalendarz z nadrukiem Parafialnym i podstawowymi informacjami. Wydrukowanie tego kalendarza to niecałe 2,- zł. Nie ustalamy żadnej ceny - ofiary składane przy ich nabywaniu będą wsparciem inwestycji Parafialnych.

13) Można jeszcze zaopatrzyć się w obraz Św. Józefa i pozycje związanie z tym Świętym.

Wobec pojawiających się pytań – poświęcenie wszelkich dewocjonaliów będzie we wtorek po Różańcu (ok. godz. 1900).

W tym kontekście  - jako duszpasterze – bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy na jakikolwiek sposób: zaangażowaniem czy modlitewną obecnością ukształtowali nawiedzenie Parafii przez Obraz Św. Józefa. „Bóg Zapłać”.

Niech dla  wszystkich Św. Józef wyprasza obfitość potrzebnych Łask.

14) Osoby zainteresowane kursem dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego, organizowanym przez  Komisję Liturgiczną Archidiecezji Poznańskiej mogą uzyskać więcej informacji w Biurze Par.

15) Młodzież, która ukończyła już edukację szkolną, ale nie ukończyła katechizacji i nie przystąpiła do Bierzmowania, zapraszamy do podjęcia katechezy uzupełniającej. Pierwsze spotkanie w MORASKU we wtorek o godz. 2000. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

16) Intencje Mszalne znajdziemy w biuletynie, w gablotach  i na stronie internetowej.

17) W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku - w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane do puszek ofiary na ten cel.

Pełną treść Apelu Ks. Arcybiskupa znajdziemy w gablocie.

18) Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 15:00.

19) Terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i III gimnazjum podane są w gablocie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej w zakładce Bierzmowanie.

Suchy Las, dn. 8 października 2017r.