Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 20 VIII 2017r.

Na  20 Niedzielę  Zwykłą  -  20  sierpnia  2017r.

1) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy i Mszę Św. w środę - 23 sierpnia  godz. 1800  -  zapraszamy wraz z wszystkimi  czcicielami Maryi RODZICÓW MODLĄCYCH SIĘ NA  RÓŻAŃCU ZA SWOJE DZIECI.

Po tej środowej Mszy Św. zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed relikwiami św. Faustyny. Modlimy się w miesiącu sierpniu o wiarę – jako źródło nadziei dla wszystkich dotkniętych nałogiem alkoholizmu, o siłę do  walki z nim, o uzdrowienie  oraz o moc dla  rodzin dźwigających  to doświadczenie.

2) Adoracja Najśw. Sakramentu: z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830 - 2000.

3) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 25 sierpnia - o godz. 1845.!!!

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną we wrześniu ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

4) W sobotę - 26 sierpnia –  UROCZYSTOŚĆ  MATKI  BOSKIEJ  CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msza Św. o Matce Bożej będzie RANO  o godz.  800.  Podczas tej Mszy Św. będzie Odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

W naszym Dekanacie w tym dniu przypada  Odpust w Naramowicach.  Suma Odpustowa    o godz. 1800.

Wieczorna Msza Św. w naszej Parafii będzie już z niedzieli.

5) Przypominamy, że trwa miesiąc sierpień - miesiąc trzeźwości.

Bardzo prosimy o podjęcie apelu  Księży Biskupów o powstrzymanie się od alkoholu.

6) Wobec trwających wakacji oraz urlopów pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej  -  pociągając swoim przykładem dzieci i młodzież.

7) Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarując artykuły i przybory szkolne wsparli rodziny w trudnej sytuacji materialnej. „Bóg Zapłać”.

9) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, w biuletynie  i na stronie internetowej.

10) Z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł  do wieczności śp. Jerzy Górski z ul. Śnieżnej. Msza Św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Suchym Lesie w poniedziałek – 21. VIII – o godz. 1100 , a następnie obrzędy pogrzebowe  odbędą  się na Junikowie o godz. 1350.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu:…

Suchy Las, dn.  20  sierpnia 2017r.