Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 13 VIII 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 19 Niedz. Zwykłą - 13. VIII  oraz na  Uroczystość Wniebowz. NMP - 15. VIII  2017r.

1) Ze względu na okres wakacyjny – w poniedziałek nie będzie Mszy Św. w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.

2) We wtorek - 15 sierpnia - obchodzimy Ur. Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

Układ MSZY Św. będzie JAK W KAŻDĄ NIEDZIELĘ W OKRESIE WAKACJI, tzn. o 800  1000  oraz 2000.

Również poniedziałkowa wieczorna liturgia (godz. 1800) będzie już o Matce Bożej.

Podczas każdej z tych Mszy Św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

Pragniemy przypomnieć, że WNIEBOWZIĘCIE NMP jest Świętem nakazanym - co wiąże się z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy Świętej.

3) Zgodnie ze Statutem  CARITAS – we wtorek, 15 sierpnia (i w poniedziałek wieczorem) - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przed kościołem będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz CARITAS  Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”.

4) W środę 16 sierpnia zapraszamy na Nowennę do MB. Nieust. Pomocy.  Msza Św. o godz. 1800 odprawiona zostanie w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Mszy Św. zapraszamy do Domu Parafialnego na zebranie formacyjne członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od 1830 - 2000.

6) W sobotę  19 sierpnia przypada kolejny dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy następne osoby do włączenia się do Wspólnoty. Kontakt podany w gablocie w przedsionku Kościoła. W ramach Nieustającego Różańca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7) Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL, WT oraz Szkoły Katolickie.

8) Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarując artykuły i przybory szkolne wspierają w ten sposób rodziny w trudnej sytuacji materialnej.

Możemy je przynosić do kościoła jeszcze w przeciągu najbliższego tygodnia. „Bóg Zapłać”.

10) Intencje Mszalne znajdziemy w gablocie, na stronie internetowej i w biuletynie.

11) Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego odbędą się w Seminarium Duchownym w Poznaniu rekolekcje dla  młodzieży męskiej w terminie: od 26 do 30 sierpnia 2017 r.  Przełożeni  zapraszają  młodzież  po szóstej klasie szkoły podstawowej, z gimnazjum, szkół średnich oraz starszych. Szczegóły w Biurze Parafialnym.

12) W minionym tygodniu ( w środę) pożegnaliśmy do wieczności z naszej wspólnoty  śp. Danielę Waleriańczyk  z ul. Nowy Rynek. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu:…

Suchy Las, dn. 13 i 15 sierpnia 2017r.