Ogłoszenia parafialne Suchy Las - 28 V 2017r.

na  7 Niedzielę  Wielkanocną  - WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE - - 28  maja  2017r.

1) Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Majowe na godz. 1730.

Od czwartku  po Mszy Św.  o godz. 1700 będą  Nab. ku czci Najśw. Serca Jezusa.

W łączności z tymi Nabożeństwami zanosimy modlitwy, które przygotują nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2) W poniedziałek na godz. 20:00 – dotychczasowych uczestników i nowe chętne osoby zapraszamy na KRĄG BIBLIJNY.

3) Kolejna spotkane dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty  Kościoła Katolickiego odbędzie się we wtorek – 30 maja  - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Po „przerobieniu” KKK rozpoczęliśmy poznawanie dokumentów Soboru Watykańskiego II. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę na godz. 1800 zapraszamy wszystkich  czcicieli Maryi.

5) W tym tygodniu przypada   I Czwartek i I Piątek miesiąca czerwca.

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

- środa  - godz. 1530 - 1700  - *dzieci ze Szkoły Podst.

- czwartek, godz. 1530 - 1700   - *młodzież Gimnazjalna.

- czwartek, godz. 1830 – 2000. (podczas Adoracji) - *młodzież starsza i *dorośli.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu okazją do Spowiedzi Św. w  czwartek od 1830 - 2000 .

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Ks. Proboszcz w  PIĄTEK (2. VI) od godz. 900,

*Ks. Wikariusz  w SOBOTĘ  (3. VI) od godz. 830

6) Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800,  1700 ,  1800   i 1900 dla Młodzieży.

Zapraszając wszystką Młodzież – szczególnie prosimy, by młodzież, która przyjęła Sakr. Bierzmowania przeżyła tę Eucharystię jako podziękowanie za Bierzmowanie.

7) Kontynuując  praktykę 5 - ciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (przypomnijmy sobie również ostatnią prośbę Księży Biskupów) - zapraszamy w najbliższą sobotę – 3 czerwca:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

8) Tradycyjne czuwanie ze Św. Janem Pawłem II  w pierwszą sobotę miesiąca odbędzie się 3 czerwca o godz. 2000. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy - aby pozostać w szkole Jana Pawła II. Czuwanie kończymy Apelem o godz. 2100.

9) Dzieci, które należą do Żywego Różańca, dokonają wymiany Tajemnic w przyszłą niedzielę  (4 czerwca) po Mszy Św. o godz. 1130.

10) W przyszłą  niedzielę  -  4 czerwca o godz. 1600  -  odbędzie się w sucholeskim kościele już XI  Festiwal Muzyki Sakralnej z udziałem znakomitych zespołów.

Patronat honorowy objął Ks. Arcybiskup Metropolita Poznański oraz Wójt Gminy Suchy Las. Gorąco zapraszamy do udziału.

11) Dzieci I-Komunijne udają się na Pielgrzymkę Dziękczynienia w sobotę - 10 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca.

Pragniemy gorąco zaapelować do Rodziców, aby kształtowali w swoich dzieciach ducha wdzięczności. Zapisy i wpłata - u Pani Katechetki.

Dzieci z innych szkół mogą dokonać zapisów w zakrystii po Mszy Świętej.

12) Dziś oraz w  następną niedzielę można  w zakrystii otrzymać  przepustki na wjazd na poligon, aby 10 czerwca podjąć  akcję porządkowania na Cmentarzu  w Chojnicy.

13) Gorąco zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz wartościowych pozycji albumowych i filmów.

14) Państwu Kłobusom z ul. Strażackiej bardzo dziękujemy za bezinteresowne przyozdobienie otoczenia naszego kościoła pięknymi kwiatami, za nasadzenia przy parkingu  i za nieustanną ich pielęgnację. „Bóg Zapłać”.

15) W łączności ze  Świętem Dziękczynienia – w naszej Parafii dzisiaj przed kościołem jest  przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. „Bóg Zapłać”.

16) Przy okazji czwartkowego Dnia Dziecka – Ministranci z naszej parafii będą w przyszłą niedzielę -04.06- przed kościołem zbierali ofiary do kasy ministranckiej z myślą o przyszłorocznym wyjeździe wakacyjnym. W związku z tą zbiórką spotkanie rodziców ministrantów odbędzie się w czwartek o godz. 20:00 – po adoracji – w domu parafialnym.

17) Wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów naszej parafii prosimy o zapisanie się w zakrystii po dowolnej Mszy św.

18) Intencje Mszalne znajdziemy w biuletynie w gablocie i na stronie internetowej.

19) W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Augustynę Kosmalewicz z ul. Wiązowej – pogrzeb odbył się w piątek, oraz śp. Stanisławę Rubach z ul. Borówkowej – jej pogrzeb był wczoraj (sobota). Polećmy te zmarłe   Bożemu Miłosierdziu: …..

Suchy Las, 28. maja  2017r.