Ogłoszenia parafialne 8 IIII 2018

na  2  Niedzielę  Wielkanocną - Miłosierdzia Bożego -  8  kwietnia  2018r.

1) Dziś w całym Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego – ustanowione na prośbę samego Pana Jezusa. Z tym Świętem wiąże się wielka obietnica Jezusa: „W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze Łask na dusze, które się zbliżą do źródeł Miłosierdzia mego.  Dusza, która przystąpi do Komunii Świętej w tym dniu, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.”.

Zachęcamy do korzystania z tej szczególnej możliwości.

2) Serdecznie dziękujemy Dzieciom, które podjęły akcję <Skarbonki CARITAS>, aby ze swoich oszczędności pospieszyć z pomocą osobom starszym. (Dzieci przyniosą skarbonki dzisiaj tzn. w niedzielę Miłosierdzia Bożego - na Mszę Św. o 1130).

3) W związku z  Tygodniem Miłosierdzia – dzisiaj przed kościołem jest  przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz CARITAS Archidiecezji Poznańskiej. „Bóg Zapłać”

4) Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Os. Sobieskiego przeżywa dzisiaj Uroczystość  Odpustową.  Suma - poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego - o godz. 1500.

W naszej Parafii Koronką do Miłosierdzia Bożego będziemy się modlić 20 min. przed Mszą Św. o godz. 1000. Kościół będzie również otwarty o godz. 1500 – w godzinie miłosierdzia.

5) Ponieważ dzień 25 marca to była Niedziela Palmowa - Uroczystość Zwiastowania została przeniesiona na poniedziałek - 9 kwietnia.

Msze Św. w Zwiastowanie (czyli poniedziałek – 9 kwietnia) będą o godz. 800,  1700 oraz  1800.

Podczas Mszy Św. o godz. 1700 będzie można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Stosowną deklarację można otrzymać już dzisiaj przy stoliku z prasą.

Ofiary składane na tacę w Ur. Zwiastowana będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

6) Mimo, że jutro przypada II poniedziałek miesiąca, ze względu na przygotowanie do Wizytacji Kanonicznej i Bierzmowania –  NIE  BĘDZIE  tradycyjnego  spotkania  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II.  Odbędzie się ono  WYJĄTKOWO w trzeci poniedziałek – czyli 16 kwietnia.

Próba dla kandydatow do bierzmowania z klas III w poniedziałek o godz. 19:00. W miarę możliwości prosimy o przybycie świadków.

7) We wtorek – 10 kwietnia – JE Ks. Bp Damian Bryl przeprowadzi w naszej Parafii Wizytację Kanoniczną.

Wszystkich Parafian zapraszamy do spotkania i wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem podczas Mszy Św. o godz. 1000 lub 1800.

8) Na Nowennę do Matki Bożej w środę -  11. IV -  g. 1800 - zapraszamy  wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Rodziców Dzieci, które przystąpią w maju do I Komunii Świętej.

Po środowej Nowennie spotkanie dla tych Rodziców w Domu Parafialnym.

9)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

10) Jak mamy w zwyczaju -  w każdy drugi piątek miesiąca  o godz. 1830 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek – 13 kwietnia na godz. 1830. (aby uniknąć dylematu co do wyboru nabożeństw -  nie będzie w tym dniu Różańca Fatimskiego).

11) Pierwsza Spowiedź Święta dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św. odbędzie się w sobotę - 14 kwietnia:

- Grupa I (Stara Szkoła)   ………………………………………..……godz. 1000.

- Grupa II  (Nowa Szkoła)  oraz dzieci spoza szkoły w Suchym Lesie godz. 1200 .

12) Dzieci I Komunijne prosimy, aby za tydzień – niedziela,  15. IV - przyszły na Mszę Św. o godz. 1130 przynosząc ze sobą świece. Podejmując sugestie liturgistów, podczas tej Mszy Świętej dzieci Komunijne dokonają odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i  nie będą tego już powtarzać w dniu I Komunii Świętej.

13) W następną niedzielę, tj. 15 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną; jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych.

Tegoroczne obchody Niedzieli Biblijnej ubogacone zostaną przez Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego hasłem  będą słowa: "Wyżmijcie Pismo Święte".

W nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości patronat honorowy nad Drugim Czytaniem Pisma Świętego objął Ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP oraz prezes Rady Ministrów RP, p. Mateusz Morawiecki. Wydarzenie to ma charakter ogólnopolski.

W związku z powyższym zapraszamy do  kościoła 15 minut przed każdą Mszą świętą na lekturę Słowa Bożego.

14) Przyszła niedziela – 15. IV - będzie dla naszej Parafii Dniem  Modlitw o Powołania oraz pomocy dla Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wobec tego -  za tydzień  będziemy gościć kleryków, którzy będą się z nami modlić, zaś po Mszach Świętych na ich ręce można będzie składać ofiary  na rzecz naszego Arcybiskupiego Seminarium.

15) Osobom zainteresowanym pragniemy przekazać, że  9 kwietnia o godz. 1930 w Par. Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się cykl Katechez Przedmałżeńskich.

16) Wszystkich kandydatów do bierzmowania prosimy o zapoznanie się z terminami na stronie internrtowej.

17) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

18) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Helenę Kurek  z ul. Szkółkarskiej. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek  na Cmentarzu przy ul. Borówkowej.

Zmarł również śp. Rysiu Idzikowski z ul. Jarzębinowej. Pogrzeb będzie w poniedziałek. Msza Św. w Suchym Lesie o godz.  1000.

Zmarł także śp. Michał Handke z ul. Zawilcowej. Pogrzeb na Cmentarzu przy ul. Borówkowej w poniedziałek. Msza Św. o godz. 1200.

Polećmy tych zmarłych   Bożemu Miłosierdziu: …..

Suchy Las, dn. 8  kwietnia   2018r.