Ogłoszenia parafialne 6. VI 2021r.

na 10 Niedzielę Zwykłą - 6 czerwca 2021r.

1) Dzisiaj (6. VI) i za tydzień (13. VI) zachowamy układ Mszy Św. ukształtowany na czas pandemii – czyli godz. 800, 1000, 1130, 1630, 1800 i 1930 , wraz z Komunią poza Mszą Św. o godz. 1245.

Układ kolejnych niedziel będzie uzależniony od zarządzeń dotyczących limitów uczestników liturgii.

Według ostatnich informacji Ministra zdrowia, od dzisiaj do limitu osób nie wliczają się uczestnicy w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19. Konieczne jest jednak, aby te osoby potrafiły ten fakt udokumentować.

2) Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna będzie dzisiaj (niedziela) po Mszy Św. o godz. 1130 zaś w dni powszednie – po Mszy Św. o godz. 1800 .

3) Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego:

-  podczas Oktawy są odprawiane w łączności z Procesją Eucharystyczną.

- od soboty - 12. VI. – w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1000.

4) Ponieważ trwa Oktawa Bożego Ciała i Msza Św. o godz. 1800 jest odprawiana w połączeniu z Nieszporami oraz Procesją Eucharystyczną – w środę, 9. VI – nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

5) Kontynuując naszą tradycję, w czwartek po procesji Eucharystycznej będzie poświęcenie wianków i ziół, które są symbolem naszej pracy, uświęconej przez zjednoczenie z Chrystusem Eucharystycznym.

6) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi w czwartek po zakończonej liturgii do godz. 2000 .

7) W PIĄTEK - 11 czerwca -  przeżywać będziemy W NASZEJ PARAFII  UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

*Poranna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 800 .

*SUMA ODPUSTOWA będzie o godz. 1900 !!!. Będzie jej przewodniczył Ks. Kan. Józef Kamzol.

Po Sumie w dniu Odpustu będzie także Procesja Eucharystyczna, dlatego prosimy o podjęcie poszczególnych funkcji.

*Przed Mszą Św. wieczorną w dniu Odpustu - od godz. 1800 - będzie trwać cicha Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś ok. godz. 1830 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

*Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa jest dniem modlitw o świętość kapłanów.

*W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych .

*Biuro Parafialne NIE BĘDZIE CZYNNE.

Uroczystość Odpustowa jest świętem całej Parafii. Ufamy, że zgromadzi ona licznie całą wspólnotę Parafialną (nie tylko dorosłych, ale także dzieci oraz młodzież).

8) W sobotę – 12 czerwca – podczas Mszy Św. o godz. 1400 , ostatnia grupa dzieci naszej Parafii przystąpi do I Komunii Świętej.

Na spotkanie liturgiczne wraz ze Spowiedzią Świętą zapraszamy te dzieci oraz ich rodziców we wtorek – 8 czerwca – na godz. 1900.

9) Ze względu na układ Mszy Świętych i problem z wymianą uczestników liturgii – nie będzie za tydzień (13 czerwca) Różańca Fatimskiego.

10) Dzisiaj (niedziela) po Mszach Świętych młodzież z KSMu i Diakonia Rodzin rozprowadza zabawki wykonane samodzielnie przez dzieci z SP1. Zebrane środki będą przeznaczone na program Adopcja Serca.

11) Zapraszamy wszystkie chętne dzieci - wraz z rodzicami - na próbę Scholi w najbliższą sobotę 12.06 o godz. 9.15 w Auli Domu Parafialnego. Wszelkie pytania można kierować bezpośrednio do prowadzącej - Anny Stein (numer telefonu dostępny jest w biuletynie).

12) W przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL, WT i Szkoły Katolickie.

Dzieci prosimy o odbieranie obrazków na swój osobisty modlitewnik.

Osoby, które weszły na drogę „ODDANIA33” Panu Jezusowi przez Maryję - mogą przy stoliku z prasą otrzymać kolejny numer miesięcznika formacyjnego, przygotowanego przez fundację „Tota Tua”.

14) Intencje Mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w biuletynie, w gablotach i na stronie internetowej.

Suchy Las, dn. 6 czerwca 2021r.