Ogłoszenia parafialne 6 V 2018

na  6 Niedzielę  Wielkanocną  - 6  maja  2018r.

1) Dzieci, które należą do Wspólnotki Różańcowej,  dokonają wymiany Tajemnic dzisiaj  (niedziela 6 maja) po Mszy Św. o godz. 1130.

2) W miesiącu  poświęconym Matce Najświętszej zapraszamy  na  Nabożeństwa Majowe codziennie  o godz. 1730. (również w niedziele i w  święta).

Pragnąc zgromadzić wszystkich na Nab. Majowym – w piątek (drugi miesiąca) nie będzie Drogi Krzyżowej.

3) We wtorek – 8 maja – przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i Archidiecezji.

W naszym Dekanacie Parafia na Os. Bolesława Śmiałego w Poznaniu będzie przeżywać w tym dniu Uroczystość Odpustową. Suma będzie o godz. 1830.

4) W przyszłą niedzielę - 13 maja -  dzieci z kl. III naszej Parafii  przystąpią do I Komunii Świętej.

W dniu I Komunii Św. dzieci gromadzą się przed kościołem – bez świec:

- Grupa I o godz. 1000,

- Grupa II o godz. 1215.

W niedzielę - 13 maja  Nab. Majowe  dla Dzieci I - Komunijnych  i wszystkich Parafian -   o godz. 1730.

*Już dzisiaj prosimy, aby podczas Mszy Świętych I-Komunijnych zdjęcia oraz filmowanie dokonywało się tylko przez osoby do tego upoważnione.

*Miejsca w  ławkach  podczas  tych  Mszy  Św.  będą  zarezerwowane  dla rodzin Dzieci I-Komunijnych.

*Osoby NIE ZWIĄZANE z uroczystością I-Komunijną prosimy o wybranie w tym dniu uczestnictwa we Mszy Św. o godz. 800  czy  o 1800 lub o 1800 w sobotni wieczór.

Aby zminimalizować natłok podczas wymiany samochodów na parkingu,  rodziny Dzieci I-Komunijnych z Grupy II  prosimy, aby zbyt wcześnie  nie kierować się na parking przy kościele oraz by także korzystać z okolicznych parkingów.

Informacje organizacyjne dotyczące przygotowania do I Komunii Św.:

a) Dzisiaj (niedziela 6. V) bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1130 Dzieci I – Komunijne prosimy  o pozostanie na próbie śpiewu.

b) Na kolejne spotkania przygotowujące do pełnego udziału we Mszy Św. zapraszamy dzieci I – Komunijne:

*W poniedziałek (7. V):

- o godz. 1840  Grupa I

- o godz. 1940 Grupa II.

*W środę (9. V) odwrotna kolejność:

- o godz. 1840 Grupa II

- o godz. 1940  Grupa I

c) Dla Rodziców okazja do Spowiedzi Św. w czwartek  *od 1530 do 1700 *oraz podczas Adoracji wieczorem.

d) Spowiedź Św. dla dzieci I-Komunijnych  - sobota - 12 maja:

- Grupa I (Stara Szkoła)  : …………………………………………….godz. 1000.

- Grupa II (Nowa Szkoła oraz dzieci spoza szkoły w Suchym Lesie) - ..godz. 1130 .

5) Od piątku rozpoczniemy modlitwy, które przygotują nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6) Dzisiaj (niedziela) po Mszach świętych harcerki z 1. Lusówieckiej Drużyny Harcerek "Gwiazda Północy"  rozprowadzają ciasta, aby zebrać środki  na dofinansowanie ich wyjazdu na obóz letni w Bieszczadach.

7)  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

9) W zakładce bierzmowanie są terminy majowych spotkań dla kandydatów.

Suchy Las, dn. 6  maja 2018r.