Ogłoszenia parafialne 3 VI 2018

na  9  Niedzielę  Zwykłą  -  3  czerwca  2018r.

1) Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna będzie dzisiaj (niedziela)  po Mszy Św. o godz. 1130 zaś w dni powszednie - o godz. 1800 .

Podczas Oktawy Nabożeństwa  ku czci Serca Jezusowego są  odprawiane w łączności z Procesją Eucharystyczną.

Od soboty - 9. VI - po Mszy Św. o godz. 1700 a w niedzielę po Mszy Św.
o godz. 1000.

2) Dzieci, które należą do Wspólnotki Żywego Różańca, dokonają wymiany Tajemnic dzisiaj (niedziela) po Mszy Św. o godz. 1130.

3) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Wspólnotę  Żywego Różańca Matek i Ojców.  Po Mszy Świętej krótkie spotkanie i wymiana Tajemnic.

4) Kontynuując naszą tradycję, w czwartek  po procesji Eucharystycznej będzie poświęcenie wianków i ziół, które są symbolem naszej pracy, uświęconej przez zjednoczenie z Chrystusem Eucharystycznym.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi będzie
w czwartek po procesji -  do godz.  2000 .

6) W  PIĄTEK -  8  czerwca  -  przeżywać będziemy W  NASZEJ  PARAFII  UROCZYSTOŚĆ  ODPUSTOWĄ  ku  czci  Najśw.  Serca  Pana  Jezusa.

*Poranna Msza Święta  zostanie odprawiona   o godz. 800 .

*SUMA  ODPUSTOWA będzie o godz. 1900 !!!. Będzie jej przewodniczył Ks. Prof. UAM Dr hab. Piotr Ostański.

Po Sumie w dniu Odpustu - tak, jak podczas Oktawy - Procesja Eucharystyczna, dlatego prosimy  o podjęcie poszczególnych funkcji.

*Przed Mszą Św. wieczorną w dniu Odpustu - od godz. 1800 będzie trwać cicha Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś ok.   godz. 1830 odmówimy  Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

*Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa jest dniem modlitw o świętość kapłanów.

*W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw  mięsnych .

*Biuro Parafialne NIE BĘDZIE CZYNNE.

*Uroczystość Odpustowa jest świętem całej Parafii. Ufamy, że zgromadzi ona licznie całą wspólnotę Parafialną (nie tylko dorosłych, ale także dzieci  oraz młodzież).

7) Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Masz mnie!” przejdzie ulicami Poznania w niedzielę, 10 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:15 na pl. A. Mickiewicza w Poznaniu, skąd wyruszymy w kierunku Katedry Poznańskiej. Msza św. w Katedrze o godz. 17:00. Przed Marszem na placu czekać będą atrakcje dla rodzin.

Czuwanie przed Marszem odbędzie się w sobotę, 9 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele pw. św. Rocha.

8) Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu informuje, że rozpoczyna się czas rekrutacji kandydatów na I rok formacji ku kapłaństwu w roku akademickim 2018/2019.

Więcej informacji można uzyskać u duszpasterzy.

9) W najbliższą sobotę i niedzielę młodzież ze SKC przeprowadzi zbiórkę do puszek jako wsparcie inicjatywy świeckich misjonarzy z naszej Parafii - Adeli i Tobiasza Lemańskich - poszukujących środków na rzecz utrzymania przedszkola  w miejscowości Agereselam na południu Etiopii.

10) Jeszcze dzisiaj można  w zakrystii otrzymać  przepustki na wjazd na poligon, aby 9 czerwca, w godz. od 8oo do 15oo,  podjąć  akcję porządkowania na Cmentarzu  w Chojnicy.

11) Zapraszamy do odwiedzenia parafialnego profilu na portalu facebook.com/nspjsuchylas

12) Dzisiaj przed kościołem ministranci rozprowadzają wypiekane przez siebie babeczki zbierając w ten sposób ofiary na wsparcie pielgrzymki do Rzymu na którą udadzą się pod koniec czerwca.

13) Wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy
o zgłoszenie się po dowolnej Mszy św. w zakrystii