Ogłoszenia parafialne - 31 XII 2017

na Niedzielę  Świętej Rodziny - 31. XII  2017r

i Ur. Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok. - 1. I 2018r.

1) W Niedzielę Świętej Rodziny pochylmy się nad sprawami swoich rodzin – by nie były tylko grupami ludzi mieszkających pod jednym dachem ale prawdziwymi wspólnotami.

2) Dzisiaj - 31 grudnia - kończy się rok 2017.

MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA i Nabożeństwo przebłagalne za nasze grzechy, będą odprawione dzisiaj  (w niedzielę - 31. XII)  o godz. 1800

*Wszystkich, którzy przed obliczem Boga pragną zakończyć stary i rozpocząć Nowy Rok, zapraszamy do naszej świątyni w sylwestrowy wieczór ( w niedzielę  - 31. XII) na godz. 2330 . Na Różańcu i na Adoracji  przed Najśw. Sakramentem  będziemy Boga przepraszać, uwielbiać i prosić o błogosławieństwo.

3) JUTRO - 1. I  2018Nowy Rok - Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W liturgii Kościoła czcimy  Świętą Bożą Rodzicielkę Maryję.

Msze Św. (Nowy Rok) będą odprawione  o godz. 1000, 1130 i 1800. (nie będzie Mszy Św. o godz. 800).

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jest świętem nakazanym.

4) U progu Nowego Roku Pańskiego 2018 życzymy wszystkim naszym Parafianom i gościom obfitości Bożych darów za wstawiennictwem Maryi - Świętej Bożej Rodzicielki. Niech Ona wyprasza u swego Syna dar żywej wiary oraz dar pokoju dla świata i dar pomyślności dla naszej Ojczyzny.

Oby ten  rok, w którym będzie nas prowadzić myśl: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” -  zaowocował  jeszcze większym zaangażowaniem w troskę o Ewangelię i Kościół.

5) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy  w środę - 3. I.  godz. 1800 - zapraszamy  wraz z wszystkimi czcicielami Maryi  Wspólnotę Żywego  Różańca. Po Nowennie  będzie  wymiana tajemnic i krótkie spotkanie.

6) W tym tygodniu  I Piątek miesiąca stycznia.

A. Okazja do Spowiedzi Św. dla wszystkich, którzy potrzebują oczyszczenia serca:

- czwartek, godz. 1530 - 1700.

B. Adoracja Najśw. Sakramentu w  czwartek od 1830 - 2000 - również z okazją do Spowiedzi Św.

C. Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Ks. Proboszcz w I Piątek - 5. stycznia - od godz. 900,

*Ks. Wikariusz – ze względu na Trzech Króli – w drugą  sobotę: 13. stycznia - od g. 830

D. Msze Św. w I Piątek będą o godz. 800, 1700 – dla Dzieci, 1800(już z ur. Trzech Króli)

7) Dzieci, które podążają drogą 9-ciu Pierwszych Piątków (a nie potrzebują oczyszczenia serca w Sakr. Spowiedzi) prosimy o podejście po podpis do zakrystii w piątek po Mszy Św. w której będą uczestniczyć i przystąpią do komunii Św.

8) W SOBOTĘ  -  6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO - Trzech Króli (oraz I Sobota miesiąca).

Jest to jedno z najstarszych świąt w Kościele i jest to święto nakazane.

Msze Św. będą według porządku niedzielnego: czyli o godz. 800, 1000, 1130 i 1800.

*Tego dnia w kościołach święcona jest kreda, którą - zgodnie z dawnym zwyczajem - na drzwiach naszych domów  kreślimy pierwsze litery  imion Mędrców ze Wschodu.

*Ofiary składane w tym dniu na tacę są  wsparciem „Krajowego Funduszu Misyjnego”.

*W dniu - 6 stycznia - Msza Św. o godz. 1130 zostanie odprawiona  w intencji wszystkich ofiarodawców na rzecz dzieł inwestycyjnych w Parafii.

*Osoby, które nie przygotują tego osobiście, po Mszy Św. w Trzech Króli będą mogły zaopatrzyć się w zestaw zwierający kredę, kadzidło oraz węgielek, który łatwo można rozpalić (np. zapalniczką na metalowej podstawce) by z towarzyszeniem modlitwy dokonać okadzenia  swojego mieszkania.

9) Kontynuując  praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca zapraszamy w  sobotę - 6. stycznia:

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

10) W każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy  Św.  Janie Pawle II. Zapraszamy zatem także  w najbliższą sobotę - 6  stycznia na godz. 2000.

Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

11) Dzieci, które należą do Wspólnotki Różańcowej będą miały  swoje spotkanie z wymianą Tajemnic za tydzień - 7 stycznia - po Mszy Św. o godz. 1130.

12) Na czas kolędy  Msze Św. w dni powszednie są o godz. 800 i 1800.

13) Intencje oraz pozostałe informacje znajdziemy na stronie internetowej, w biuletynie i na tablicy ogłoszeń.

14) Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

15) Plan Kolędy w zakładce na stronie internetowej

Suchy Las, dn. 31. grudnia 2017r.  i 1 stycznia 2018r.