Ogłoszenia parafialne 29 VII 2018

\r\n

na  17  Niedzielę  Zwykłą  -  29  lipca  2018r.

\r\n

1) Do czcigodnych rodziców zwracamy się z prośbą, aby uwrażliwiali swoje dzieci na obecność modlitwy i Mszy Św. podczas każdej formy spędzania wakacji.

\r\n

2) Wobec  czasu wakacyjnego pragniemy przypomnieć, że  w  niedziele lipca i sierpnia  Msze Św. są o  800 , 1000 oraz 2000.

\r\n

Zaś w dni powszednie jest  jedna Msza Św. o godz. 1800. (z wyjątkiem I Soboty miesiąca)

\r\n

3) Możliwość uzyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli: każdy, kto od  środy (1. VIII) godz. 1200 do czwartku: 2. VIII  - godz. 2400  nawiedzi kościół parafialny spełniając zwykłe warunki (odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej i Wyznania Wiary oraz sakramentalna spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto wykluczy przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu), może zyskać dla siebie lub dla zmarłego odpust zupełny. (jeden raz)

\r\n

Odpust ten jest związany z osobą Św. Franciszka z Asyżu.

\r\n

Otóż u stóp Asyżu wznosi się bazylika Matki Bożej Anielskiej (samo święto Matki Bożej Anielskiej przypada 2 sierpnia), wybudowana w XVI wieku. W samym centrum tej świątyni znajduje się skromny kościółek benedyktyński z IX wieku, zwany Porcjunkulą. W 1216 roku Franciszkowi objawił się Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę.

\r\n

Papież Paweł VI potwierdził decyzje swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej - rozciągające  ten przywilej na wszystkie kościoły.

\r\n

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę - 1 sierpnia na godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi Członków Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn. Po Nowennie prosimy o dokonanie wymiany Tajemnic Różańcowych.

\r\n

W każdą środę przed  Mszą Św. - od godz. 1730 -  modlimy się na Różańcu.

\r\n

5) W tym tygodniu przypada I Piątek  miesiąca sierpnia.

\r\n

A. Okazja do Spowiedzi Św.:

\r\n

- dla dzieci i młodzieży: w środę i czwartek od godz. 1630 do 1800.

\r\n

- dla dorosłych: piątek od godz. 1630 do 1800.

\r\n

B. Adoracja Najśw. Sakramentu - również z okazją do Spowiedzi Św. - w czwartek od godz. 1830 - 2000.

\r\n

C. Msza Św.:  w I Czwartek   i   w I Piątek  o godz. 1800.  W I Sobotę o 800 i 1800.

\r\n

D.  Odwiedziny Chorych  z Komunią Św.:

*Chorzy, których odwiedza Ks. Proboszcz w I PIĄTEK od godz. 900

\r\n

*Chorzy, których zawsze odwiedza Ks. Wikariusz: w I SOBOTĘ  od godz. 900.

\r\n

6) Kontynuując  praktykę 5 Pierwszych Sobót Miesiąca, o co Maryja prosiła w Fatimie (w duchu wynagrodzenia i prośby o pokój) - zapraszamy w  sobotę - 4 sierpnia:

\r\n

O godz. 730 będzie odmawiany *Różaniec, o godz. 800 - *Msza Św. a po Niej 15 minutowa *Adoracja z rozważaniem dotyczącym Tajemnic Różańcowych.

\r\n

7) W każdą sobotę o godz. 1730 modlimy się na Różańcu wobec wystawionego Najśw. Sakramentu.

- 2 -

\r\n

8) Również w każdą I Sobotę miesiąca trwamy przy  Św. Janie Pawle II. Spotykamy się  przed Najśw. Sakramentem w naszej kaplicy  o godz. 2000 .

\r\n

Zapraszamy zatem także  w najbliższą sobotę - 4 sierpnia na  godz. 2000. Czuwanie zakończy się jak zwykle modlitwą Apelową o godz. 2100 .

\r\n

9) Wobec zbliżającego się miesiąca sierpnia bardzo zachęcamy do podjęcia przesłania, jakie skierowali do nas Księża Biskupi w swoim Liście Pasterskim.

\r\n

11) Intencje Mszalne oraz ogłoszenia znajdziemy w gablotach, na stronie internetowej i w biuletynie.

\r\n

12) Pan Bóg odwołał do wieczności św. Jadwigę Topolską z ul. Powstańców Wlkp. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

\r\n

Suchy Las, dn. 29 lipca 2018r.