Ogłoszenia parafialne 22 IIII 2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  na  4  Niedzielę  Wielkanocną - 22  kwietnia  2018r.

1) W  bliskości Dnia Imienin w intencjach Drogiego Solenizanta - Księdza Wojciecha Bonka - będziemy się modlić podczas Mszy Świętej o godz. 1000 (niedziela).  Jednak również w tej wspólnocie pragniemy duchowo dołączyć do tej modlitwy i życzyć Księdzu Wojciechowi wszelkich potrzebnych Łask. Niech Maryja będzie Jego opiekunką na wszystkich drogach kapłańskiego posługiwania, niech cieszy się również nieustannym wstawiennictwem swego Patrona  – Św. Wojciecha.

2) Informacje dla dzieci I-Komunijnych:

*Dzisiaj (niedziela) -  bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 1130 odbędzie się dla  tych  dzieci  pierwsza próba śpiewu przed ich uroczystością.

*Jeszcze jedno spotkanie z próbą śpiewu będzie  w następną niedzielę – 29 kwietnia   po Mszy Św. o godz. 1130.

*Jest jeszcze jedno zaproszenie dla  dzieci I-Komunijnych na przyszłą niedzielę: aby pogłębić  przeżywanie Eucharystii, zapraszamy w następną niedzielę  (29 kwietnia)   na godzinę 1630 do obejrzenia  niezwykłego  filmu animowanego „Największy z cudów”.

3) Kolejne spotkanie dla wszystkich, którzy dla pogłębienia wiary  pragną poznawać dokumenty  Kościoła Katolickiego odbędzie się we wtorek – 24  kwietnia   - o godz. 2000 w Domu Parafialnym. Zapraszamy dotychczasowych uczestników jak i nowe osoby.

4) Na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę - 25 kwietnia, godz. 1800 - zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi  Wspólnotę Rodziców, którzy na Różańcu modlą się za swoje dzieci.

Po Mszy św. tychże rodziców i wszystkich chętnych zapraszamy na modlitwę przed relikwiami św. Faustyny. W tym miesiącu modlimy się za młodzież naszej parafii, o dar otwarcia serc na dary Ducha Świętego.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

6) Spotkanie  dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 27 kwietnia - o godz. 1830.

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w maju ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

7) W najbliższych miesiącach organizacja humanitarna <Redemptoris Missio> podejmie wyprawę medyczną do Peru. W przyszłą niedzielę – ofiarą składaną przy wychodzeniu z kościoła - będziemy mogli wesprzeć wolontariuszy, którzy podejmują tę misję.

8) Niedziela dzisiejsza – Niedziela Dobrego Pasterza – jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Niech ta intencja będzie nam zawsze bliska – wobec świadomości ogromnej potrzeby tych, którzy pójdą za Chrystusem.

9) Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego” oraz innych pism katolickich.

10) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

11) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Kazimierza Hyjek z ul. Ogrodniczej. Pogrzeb odbędzie się w środę – 25 kwietnia. Msza Św. w Suchym Lesie o godz. 1200 a następnie obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu w Morasku.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu: …..

Suchy Las,  22  kwietnia  2018r.