Ogłoszenia parafialne 15 IIII 2018

na  3  Niedzielę  Wielkanocną - 15  kwietnia  2018r.

1) W miniony wtorek Parafia nasza przeżywała wizytację kanoniczną. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy podjęli zaproszenie do wspólnej modlitwy z Księdzem Biskupem i bezpośredniego przedstawienia zwłaszcza duchowego obrazu naszej Parafii.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Parafialnego Zespołu CARITAS, który przygotował nie tylko spotkanie z chorymi i starszymi osobami w Domu Parafialnym, ale również czuwał nad spotkaniami innych grup z Księdzem Biskupem.

Dziękujemy wszystkim osobom, które  służyły pomocą w sprawach organizacyjnych  w tym dniu.

Młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowana życzymy, aby Duch Święty umacniał ją do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad. W zakrystii są już do odbioru płyty ze zdjęciami z Bierzmowania.

2) We wszystkich kościołach naszej Ojczyzny przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą X Tydzień Biblijny oraz drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, nawiązujące swoim hasłem i wybranymi do lektury tekstami  do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta celebracja pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego - z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej - ma miejsce w katedrze na Wawelu i jest w całości transmitowana na żywo w TVP 1 o godz. 10.00.

W nadchodzącym tygodniu towarzyszyć nam będą słowa: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" oraz "Weźmijcie Pismo Święte".

W tym kontekście zachęcamy do osobistego spotkania ze Słowem Bożym: wychodząc z kościoła zabierzmy ze stolika za ławkami kartkę - niech zaznaczone na niej teksty z Listu do Rzymian i Księgi Przysłów będą dla nas przewodnikiem w codziennej modlitwie.

3) Jutro (poniedziałek) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

(przesunięcie z drugiego na trzeci poniedziałek miesiąca jest spowodowane przygotowaniami do wspomnianej wyżej  wizytacji)

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

4) W środę - 18 kwietnia - po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Mszy Św. zapraszamy do Domu Parafialnego na zebranie formacyjne członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych.

5) Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się W ŚRODĘ 18. IV  o godz. 20:15.  Ze względu na trwający Tydzień Biblijny szczególnie gorąco zapraszamy stałych – ale także nowych uczestników.

6) W czwartek – 19 kwietna - przypada kolejny dzień modlitw Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej Wspólnoty.

W ramach modlitwy Nieustającego Różańca zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 1700 w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7)  Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi  w czwartek od g. 1830 - 2000 .

8) Komunikat Kurii Metropolitalnej:

„20 kwietnia br., w piątek, upływa szesnaście lat od ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego do Katedry Poznańskiej. W dniu tym, o godz. 1800, Ksiądz Arcybiskup Metropolita przewodniczyć będzie w Katedrze Mszy świętej, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych m. Poznania oraz parafii podpoznańskich.

Uczestnicząc w rocznicowej Mszy świętej będziemy dziękować Świętej Bożej Opatrzności za czuwanie nad naszym Pasterzem w czasie minionych szesnastu lat oraz prosić o światło i moc Ducha Świętego na dalsze lata przewodzenia Kościołowi Poznańskiemu”.

9) Niedziela dzisiejsza jest dla naszej Parafii Niedzielą Modlitw o Powołania  i Pomocy dla Seminarium. Dziękujemy klerykowi Damianowi za modlitwę i posługę Słowa. Po Mszy Św. będziemy mogli na jego ręce złożyć do puszek ofiarę na rzecz naszej Poznańskiej uczelni.

10) Z okazji  Imienin naszego Wikariusza - Ks. Wojciecha - w intencjach Drogiego Solenizanta będziemy się modlić w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1000.

Gorąco zapraszamy do wspólnoty w tej modlitwie.

11) Zgodnie z ustaleniem na spotkaniu z Rodzicami - w przyszłą niedzielę (22 kwietnia) bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 1130 - będzie pierwsza próba śpiewu dla  dzieci I - Komunijnych.

Jest rzeczą zrozumiałą, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.

12) Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania prosimy o zapoznanie się z terminami spotkań – są umieszczone na stronie internetowej.

14) Intencje Mszalne znajdziemy w biuletynie, na stronie internetowej i w gablotach.

15) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Henryka(m)  Kempiak z ul. Obornickiej. Pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym (sobota)

Zmarł również śp. Jerzy Cygalski z ul. Wietrznej. Msza Św. pogrzebowa będzie w Suchym Lesie w poniedziałek o godz.  1800.

Polećmy tych zmarłych   Bożemu Miłosierdziu: …..

Suchy Las,  dn. 15  kwietnia  2018r.