Ogłoszenia parafialne 13 V 2018

na  7 Niedzielę  Wielkanocną  - WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE - - 13  maja  2018r.

1) W dniu dzisiejszym - 13 maja - dzieci z klas III naszej Parafii  przystąpią do I Komunii Świętej.

W dniu I Komunii Św. dzieci gromadzą się przed kościołem:

- Grupa I o godz. 1000,

- Grupa II o godz. 1215.

*Miejsca w ławkach na Mszach Św. Komunijnych są zarezerwowane dla najbliższych.

*DZISIAJ - niedziela, 13 maja – oraz w dni powszednie, Nab. Majowe  WSPÓLNE  dla Dzieci I - Komunijnych  i wszystkich Parafian - będą  jak zwykle o godz. 1730.

Z tym nabożeństwem łączymy modlitwy, które przygotują nas na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Dzieciom Komunijnym życzymy, aby w swoich rodzinach znalazły środowiska umacniania wiary i przykład sakramentalnej przyjaźni z Chrystusem.

Dzieci I-Komunijne bardzo prosimy, aby przez cały BIAŁY  TYDZIEŃ  uczestniczyły w Nab. Majowym  - o 1730 - oraz we Mszy Św. o godz. 1800 .

Wyjątkiem będzie sobota - 19 maja:  dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1700, a następnie na Nab. Majowe o 1730. Będzie to zakończeniem Białego Tygodnia.

WSZYSTKIE dzieci I-Komunijne - oprócz Białego Tygodnia - jeszcze raz poprosimy w strojach liturgicznych na *Boże Ciało, *Oktawę i *Odpust Parafialny - Najświętszego Serca Jezusowego.

*Rodziny, które pragną oddać się Najśw. Sercu Jezusowemu, będą mogły dokonać tego aktu w piątek w Białym Tygodniu.

*Wspólna fotografia (dzieci przychodzą ze świecami!):

-  we wtorek  dla Grupy I.

- w środę  dla Grupy II.

2) Ucząc się wyrażania wdzięczności za otrzymane dary – zapraszamy dzieci I-Komunijne na Pielgrzymkę Dziękczynienia śladami <poznańskiego cudu Eucharystycznego>. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę – 26 maja. Wyjazd z parkingu przed kościołem o 830.

3) Jutro (II poniedziałek  miesiąca) podczas Mszy Św.  o godz. 1900 -  w nurcie Niewidzialnego Klasztoru Jana Pawła II - będziemy się modlić  w intencji chorych, cierpiących oraz o pokój serca .

Zwłaszcza rodziny, w których doświadcza się choroby i cierpienia, zapraszamy do włączania się w tę modlitwę.

4) W środę - 16 maja -  Msza Św.  o godz. 1700  zostanie odprawiona w intencjach Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i naszej Parafii. Po Nabożeństwie Majowym i Nowennie do MB Nieustającej Pomocy odbędzie się w Domu Parafialnym  zebranie formacyjne dla członków Koła Przyjaciół Radia Maryja oraz wszystkich chętnych. W ramach zebrania formacyjnego będzie wyświetlany film pt. "FATIMA ORĘDZIE WCIĄŻ AKTUALNE" . Zapraszamy wszystkich chętnych.

5)  Adoracja Najśw. Sakramentu  z okazją do Spowiedzi w czwartek od g. 1830 - 2000 .

6)  W sobotę 19 maja przypada kolejny dzień modlitwy Nieustającego Różańca. Przypominamy uczestnikom tej modlitwy i zapraszamy kolejne osoby.

O godz. 1700 tego dnia w ramach Nieustającego Różańca zostanie odprawiona Msza Św. w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7)  Zanim w wymiarze Archidiecezji - w czerwcu - będziemy przeżywać w uroczysty sposób Jubileusz Biskupstwa Poznańskiego – w dniu 19 maja odbędą się  celebracje w każdej Parafii.

Zapraszamy zatem do licznego udziału - w najbliższą sobotę na Mszę Św. o godz. 1800 – aby w duchowej łączności z całą Archidiecezją świętować Jubileusz 1050 – lecia Biskupstwa Poznańskiego.

W tym dniu o godz. 2000 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji a w sobotę i niedzielę na zakończenie każdej Mszy Św. będziemy odmawiać Modlitwę Jubileuszową.

8) Dzieci, które w ubiegłym roku były u I Komunii Św. zapraszamy w pierwszą rocznicę w przyszłą niedzielę - 20 maja - na Mszę Św. o godz. 1130  . Bardzo prosimy, aby dzieci rocznicowe  przyniosły ze sobą świece.

Prosimy te dzieci o zajęcie wówczas pierwszych ławek w kościele.

Dla tych dzieci z kl. IV oraz rodziców  okazja do Spowiedzi  - aby wszyscy mogli przystąpić do Komunii Św. -*w czwartek od 1500 do 1700 oraz *podczas Adoracji (g. 1830 – 2000).

9) W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych na ręce S. Janiny (Urszulanki) będziemy mogli przy wychodzeniu z kościoła złożyć ofiarę dla wsparcia Misji – konkretnie będzie to ofiara na dzieci głodujące na Filipinach.

10) 22 czerwca br., nad brzegami Warty odbędzie się  koncert jubileuszowy 1050 lecia biskupstwa w Poznaniu.  Aby w nim uczestniczyć, potrzebne będą bezpłatne wejściówki.

Ponieważ Parafia musi zamówić w Kurii Metropolitalnej odpowiednią ich ilość, dlatego prosimy aby osoby zamierzające uczestniczyć w tym wydarzenie,  po Mszy Św. zgłosiły to w zakrystii.

11)  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

12) Intencje Mszalne znajdziemy w gablotach, w biuletynie oraz na stronie internetowej.

13) Pan Bóg odwołał do wieczności   naszej wspólnoty śp. Hannę Aleksandrowicz z ul. Rumiankowej. Pogrzeb odbył się w miniony piątek. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu…

Suchy Las, dn. 13  maja 2018r.