Ogłoszenia parafialne 05 VIII 2018

na 18 Niedzielę Zwykłą - 5 sierpnia 2018r.

1) W poniedziałek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, które ukazuje nam Chrystusa jako Syna Bożego, który przyszedł dla naszego zbawienia.

Msza Święta o godz. 1800.

2) Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na godz. 1800 zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

3) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od 1830 - 2000.

4) Zgodnie z przyjęta praktyką -  w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 1830 odprawiamy  Drogę Krzyżową. Zapraszamy zatem  w najbliższy piątek -  10  sierpnia - na godz. 1830.

5) Składamy gorące podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę dla wsparcia inwestycji w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na KUL, WT oraz Szkoły Katolickie.

6) Komunikat Moderatorów ASD w Poznaniu:

„Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, a na zakończenie wakacji zapraszamy młodzież męską na rekolekcje do seminarium, w terminie: od 27 do 31 sierpnia 2018 r. Zaproszenie kierujemy do młodzieży po szóstej klasie szkoły podstawowej, z gimnazjum, szkół średnich oraz starszych. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału zaangażowanych w Służbę Liturgiczną”.

Więcej szczegółów można uzyskać u duszpasterzy.

8) Intencje Mszalne znajdują się w gablocie oraz  na stronie internetowej i w biuletynie.

9) Jak już zapowiadaliśmy – decyzją Ks. Abpa Metropolity Ks. Wojciech Bonk został skierowany do pracy duszpasterskiej w Lesznie.

Oficjalnie słowa podziękowania wypowiemy w niedzielę – 19 sierpnia.

Wśród Parafian powstała myśl, aby Ks. Wojciech zabrał z naszej Parafii nie tylko dobre wspomnienia w sercu, ale również słowa zapisane w swoistej księdze pamiątkowej – pamiętniku, która znajduje się na stoliku za ławkami.

Bardzo zachęcam, aby swoim wpisem wyrazić Ks. Wojciechowi swoją wdzięczność za wszystko, czego w naszej Parafii dokonał dla Boga i ludzi, niech te wpisy będą odbiciem naszej pamięci.

Suchy Las, dn.  5  sierpnia 2018r.