Ogłoszenia parafialne 19. IX 2021

na 25 Niedzielę Zwykłą - 19 września 2021r.

1) Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Ta okoliczność zaprasza do modlitwy, aby pracownicy mediów zawsze kierowali się prawdą i miłością.

W tym kontekście ponawiamy prośbę, aby nie było w naszej Parafii rodziny, w której na stałe by nie gościło chociaż jedno pismo katolickie.

Warto również zaznaczyć, że środkiem przekazu jest także strona internetowa Parafii.

Wobec tej okoliczności bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wkładają w to dzieło wiele trudu. „Bóg Zapłać”.

2) W środę - 29. IX – przypadnie święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Aby się duchowo przygotować – zapraszamy do włączania się w  Nowennę, którą rozpoczniemy w poniedziałek.

W dni powszednie - nowennę będziemy odprawiać  po Mszy Św. o godz. 1700, natomiast w niedzielę przed Mszą Św. o godz. 1000.

W tym kontekście pragniemy już dzisiaj zapowiedzieć, że w intencjach Ks. Michała, wobec Jego Imienin, będziemy się modlić w pierwszą niedzielę października.

3) każdy wtorek o godz. 20:30 zapraszamy do Kaplicy na Modlitwę Różańcową i Apel Jasnogórski.

4) Na Nowennę do Matki Bożej Nieust. Pomocy w środę na godz. 1800 zapraszamy wraz z wszystkimi czcicielami Maryi osoby należące do Róż Rodziców, którzy modlą się na Różańcu za swoje dzieci.

Po Nowennie tychże Rodziców i wszystkich chętnych Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy przed relikwiami Św. Faustyny.

Będziemy modlić się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz o duchowe przygotowanie do nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie.

5) Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do Spowiedzi Św. w czwartek od g. 1830-2000.

6) Wspólnota Żywego Różańca naszej Parafii została poproszona o przewodniczenie Adoracji w Katedrze Poznańskiej w piątek 24 września, od godziny 1200 do 1300.

Całą wspólnotę zachęcamy do włączenia się w tę modlitwę.

7) Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek - 24 września - o godz. 1900 .

Do uczestnictwa w spotkaniu są zobowiązani *rodzice którzy pragną w październiku ochrzcić swoje dzieci oraz *rodzice chrzestni.

8) Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piątek o godzinie 19.00 w Domu Parafialnym.

9) Ministrantów oraz kandydatów i wszystkich chłopców, którzy chcieli by dołączyć do ich grona zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00 w Domu Parafialnym.

10) Rodzicom, którzy jeszcze tego nie uczynili pragniemy przypomnieć, że wypełnione deklaracje o rozpoczęciu bezpośredniego przygotowania do I Komunii Św. będą przyjmowane tylko do końca obecnego tygodnia. (deklarację można jeszcze otrzymać w zakrystii po Mszy Św.)

11) Ponieważ najczęściej alby I – Komunijne nie są zniszczone po jednej uroczystości, w przyszłą niedzielę (26. IX) po Mszy Św. o godz. 1130 w Auli domu Parafialnego będzie kiermasz: osoby, które pragną albę odstąpić lub nabyć – serdecznie zapraszamy.

13) W każdą niedzielę po Mszach Świętych prosimy dzieci aby odbierały obrazki, jako wymowny znak świętowania Dnia Pańskiego.

14) Intencje i wszystkie powyższe informacje znajdziemy w gablocie, w biuletynie i na stronie internetowej.

15) Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Ryszarda Dybiona z ul. Strażackiej. Pogrzeb będzie w czwartek – 23 września – o godz. 1400 na Cmentarzu przy ul. Borówkowej. Polećmy Go Miłosiernemu Bogu...

Suchy Las, dn. 19 września 2021r.